Zajrzyj !

  Jakie ciuszki dla niemowlęcia ?

  Autor dnia 3 marca 2016

  Jak ubrać niemowlę, by było przyjemnie i miło? Jakie ubranka dla niemowlęcia ? Zacznijmy o tego, że ubranka dla noworodka na tych pierwszych kilka tygodni życia należy kupić jeszcze przed porodem. Później zwyczajnie nie będzie na to czasu!

  baby-499976_1280

  Wielu rodziców kupuje ubranka w rozmiarze 56cm. Jest to błędem, gdyż malec zwyczajnie bardzo szybko z nich wyrasta. Warto więc kupić 2-3 komplety w tym rozmiarze, a resztę kupić nieco większą. Tutaj też nie można przesadzać ? zbyt duże ubranko może powodować dyskomfort. Zbyt długie nogawki mogą zawijać się wokół nóżek i krępować ruchy. Z drugiej zaś strony zbyt ciasne też nie będą dobrym wyjściem. Warto kupować ubranka w rozmiarze w sam razem ? nic mniej nic więcej. Musimy jednak wziąć pod uwagę pieluszkę, na którą również musi znaleźć się miejsce.

  Wybierając ubranko dla dziecka również należy zwracać na to, by nie podrażniło skóry dziecka, która jak wielu w pierwszych tygodniach jest bardzo delikatna i pozbawiona warstwy rogowej. Twarde zatrzaski, suwaczki i guziczki mogą więc spowodować podrażnienia ? czego starajmy się raczej uniknąć.

  Jakiego typu zapięcia w ubrankach wybierać?

  Przede wszystkim unikać tych, gdzie zapięcie jest na pleckach. Dziecko, które zazwyczaj leży na plecach będzie odczuwać dyskomfort, a jego skóra może ulec podrażnieniu. Rodzice najczęściej wybierają te, które zapinane są na boku ? i słusznie, bo będą wygodne i dla dziecka i dla rodzica. Dosyć niepraktyczne będą bluzeczki i kaftaniki wkładane przez głowę ? przed założeniem trzeba je rozciągać w rękach.

  Bawełna najlepsza dla noworodka

  Prawdą jest, że najlepszym materiałem dla dziecka jest czysta i naturalna bawełna. W śpioszkach i kaftanikach zazwyczaj są domieszki innych materiałów tylko dlatego, że ułatwiają rozciąganie materiału. Starajmy się wybierać jednak te, które mają co najmniej 80% czystej bawełny. Dotyczy to zwłaszcza tych ubranek, które bezpośrednio przylegają do skóry ? bawełna oddycha, w przeciwieństwie do materiałów syntetycznych. Sweterki czy bluzy wierzchnie mogą mieć więcej domieszki ? bo nie przylegają bezpośrednio do skóry.

  Czy czapeczki dla niemowlaka również powinny być z bawełny? Oczywiście, że tak. Natomiast na zimowe spacery idealnym pomysłem będą dwie czapeczki ? jedna z bawełny, która będzie tą pierwszą, a druga z wełny czy polaru ? nieco cieplejsza. Dla starszych dzieci możemy kupić jedną, cieplejszą czapeczkę dwustronną.

  Kocyk również ma znaczenie. Dla tego najmłodszego malucha najlepszy będzie ciepły kocyk polarowy ? niezwykle miły w dotyku. Na dłuższe spacery idealny będzie rożek, w który owijamy malucha.

  Jak prać ubranka niemowlaka?

  Sposób w jaki pierzemy dziecięce ubrania również ma znaczenie. Przede wszystkim nie możemy prać ubranek dziecięcych wraz z ubraniami dorosłych. Należy pamiętać o stosowaniu środków piorących przeznaczonych tylko i wyłącznie dla niemowląt. Jak kupujemy nowe ubranka ? również należy je wyprać, zanim zaczniemy ich używać mimo, że są przecież nowe. Robi się to w celu usunięcia apretury ? środka, którym pokryte są tkaniny.

  Ubranka dla dziecka to niełatwy wybór. Z nami będzie to dużo prostsze!

  Napisz komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *