Zajrzyj !

  Jakie czapki zimowe z pomponem dla dzieci ?

  Autor dnia 12 marca 2014

  Zima to okres, w którym każdy szczególnie ceni odpowiednio dobraną odzież, mającą z jednej strony zapewnić komfort termiczny, a z drugiej – wygodę. Owijanie w puchowe kurtki i ocieplane spodnie, pakowanie w kombinezony, zakładanie rękawiczek czy czapek jest niezbyt lubiane szczególnie przez dzieci. Z tego powodu rodzice powinni zadbać o taki dobór stroju, aby sprawiał jak najmniej problemów, a przede wszystkim był efektowny i kolorowy. Na szczególną uwagę zasługują jednak czapki. Te, które są za ciasne, spadają na oczy, albo drapią i gryzą ostrą dzianiną są najmniej tolerowane.

   

  Pompon i kolory jak z obrazka

  Cechą, która ma kardynalne znaczenie w dziecięcych czapkach są kolory. Rodzice kupują pociechom różne czapki, kapelusze, pilotki z dzianiny czy tkanin, monotonne i pozbawione dziecięcego akcentu. Kolor cieszy, pobudza do zabawy, rozśmiesza zwłaszcza w nietypowych zestawieniach.

  cytrusowa-odczapy

  Źródło: http://www.odczapy.pl/z-pomponem/36-cytrusowa-odczapy.html

   

  Czapka w odcieniach, które rzucają się w oczy z dużej odległości to zestawienie, jakiego żaden projektant nie umieściłby w jednym komplecie odzieży dla dorosłych. A jednak w przypadku maluchów nie rażą, a wręcz podkreślają swawolę i beztroskę.

   

  Niezwykle ważny jest także kolorowy pompon. Dziecięca czapka bez pompona traci swój charakter, o czym wie każdy młody człowiek. Pompon to nie tylko ozdoba, ale też rodzaj kultowego dodatku, który szanują również dorośli. Dziecku przede wszystkim dodaje uroku, czyniąc z niego małego wesołego krasnoludka, wyróżniającego się z tłumu innych dzieci.

   

  Jeśli pompon, to jednak nie jakikolwiek. Ale dopasowany kolorystycznie do czapki, gęsty i okrągły jak kula.

   

  oczobitna-odczapy

  Źródło: http://www.odczapy.pl/z-pomponem/29-oczobitna-odczapy.html

   

  Może być dopasowany barwą, albo kontrastowy, dzięki czemu jest jeszcze dodatkowym elementem dekoracyjnym.

   

  Dla chłopaka i dziewczyny

  Osoby dorosłe, które myślą, że w przypadku małych dzieci płeć nie ma znaczenia, są w dużym błędzie. Już trzylatek wie, iż różowa czapka nie przystoi chłopakowi, a dziewczynka lepiej wygląda w czerwieniach i słodkich cukierkowych kolorach. Pod tym względem także producent czapek stosuje odpowiednie rozróżnienie, dzięki czemu rodzic może dopasować ją kolorystycznie do stroju i płci malucha.

   

  Chłopcy to oczywiście barwy bardziej stonowane i ?męskie?, jak choćby granatowo-żółte zestawienie.

  widoczna-odczapy

  Źródło: http://www.odczapy.pl/z-pomponem/35-widoczna-odczapy.html

  Nawet niebieski pompon jest tutaj chłopięcy i doskonale pasuje do stylu.

   

  Z kolei dla dziewcząt znajdzie się wiele zestawów bardzo intensywnych w kolorach, jak kreskówki ze słynnymi lalkami, konikami i innymi kultowymi postaciami dziecięcymi. Wśród dziewczęcych zestawień kolorystycznych prym wiedzie żółto-czerwona czapka, a małe kobietki, które tęsknią za bardziej słodkimi kolorami mogą zdecydować się na różowy model z napisem lub bez.

  niebianska-odczapy

  Źródło: http://www.odczapy.pl/z-pomponem/48-niebianska-odczapy.html

  Nie brakuje także rozwiązań uniwersalnych, w których królują połączenia błękitu, granatu czy zieleni.

   

  Stawianie na indywidualizm

  Dziecko to mały dorosły, dlatego podobnie jak rodzice oraz wszyscy pozostali dorośli z jego otoczenia, lubi wyglądać efektownie i niepowtarzalnie. Chwalenie się jedyną w swoim rodzaju zabawką, naszywką na spodniach, jakiej nie ma żadne inne dziecko czy kolorową czapką z prywatnym napisem to wśród maluchów standard. Sposobem na rozwiązanie problemu z pewnością jest zamówienie specjalnej czapki z imieniem dziecka. To tylko jeden z przykładów, bowiem zestawienia kolorystyczne są dowolne i mogą być wybierane przez osoby zamawiające. Można sobie wyobrazić radość malucha, kiedy dostanie w prezencie na zimę kolorową czapkę z pomponem i własnym imieniem.

  Dla rodzica takie ?podpisanie? dziecka jest też dużą korzyścią, ponieważ czapka się nie zagubi podobnie jak maluch. Czapki takie można również ozdabiać innymi napisami, jak ulubione postacie z kreskówek, imię ukochanego zwierzaka czy też jakiś zabawny przydomek akceptowany przez dziecko.

   

  misska-pomponiasta-odczapy

  Źródło: http://www.odczapy.pl/z-pomponem/30-misska-pomponiasta-odczapy.html

    Pomysłowość ogranicza jedynie wyobraźnia oraz poziom akceptacji malca, który będzie czapkę nosił.

  Napisz komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *