Zajrzyj !

  Jakie kupić łyżwy dla małego dziecka do nauki jazdy ?

  Autor dnia 13 grudnia 2014

  Gdzie kupić odpowiednie łyżwy dla dzieci? Jaki model wybrać aby dziecko czuło się komfortowo? Na te pytania znajdą Państwo odpowiedź w poniższym tekście.

  Z roku na rok w Polsce można zaobserwować wzrastającą tendencję do kupowania sprzętu łyżwiarskiego. I to zarówno tego przeznaczonego do łyżwiarstwa klasycznego, sportowego, jak i do łyżwiarstwa rekreacyjnego, najbardziej popularnego wśród młodzieży i dzieci. Taką tendencję napędza fakt, że współcześnie dostęp do tego rodzaju sprzętu jest o wiele łatwiejszy niż na przykład dwadzieścia pięć lat temu, gdzie na posiadanie łyżew mógł sobie pozwolić zaledwie co… ósmy Polak.

  Dzisiaj wystarczy się wybrać nawet do marketu, by bez problemu kupić dowolne łyżwy. Kwestią dyskusyjną jest tylko jakość takiego sprzętu. Specjaliści przekonują, że porządne, niekoniecznie specjalistyczne, ale wygodne, bezpieczne i uniwersalne łyżwy dla dzieci najlepiej kupować w sklepach typowo sportowych lub znanych i cenionych na całym świecie marketach sieci decathlon. Sprzęt nabywany w zwykłych wielobranżowych marketach i supermarketach, mimo atrakcyjnej ceny, jest w większości przypadków słabej jakości. Stąd służy głównie przez sezon lub dwa, potem ulega uszkodzeniu lub wypaczeniu. O wiele korzystniejszym rozwiązaniem jest więc dołożyć trochę pieniędzy, wybrać się na zakupy do specjalistycznego sklepu sportowego i nabyć sprzęt droższy, ale wytrzymalszy i lepszej jakości. Można również skorzystać z ofert sklepów internetowych, które mają zazwyczaj też znacznie większy wybór łyżew przeznaczonych do jazdy rekreacyjnej, klasycznej lub sportowej. Dodatkowo można zakupić też całe wyposażenie dodatkowe takie jak ochraniacze czy ciepłe i wygodne kurtki zimowe.

  Profesjonalne sklepy ze sprzętem łyżwiarskim są lepsze również dlatego, że w razie naszego niezdecydowania lub braku wiedzy na temat najlepszego produktu, zawsze możemy zapytać o radę sprzedawcę. W supermarketach z reguły nie uzyskamy specjalistycznej i konkretnej odpowiedzi, co często skutkuje zakupem złego i niepasującego do nas sprzętu, który szybko się niszczy lub którego nie da się używać.
  Pierwszy kontakt z łyżwami powinien być dla dziecka przyjemnością. Dlatego na początek przygody z lodowiskiem warto wybrać bezpieczne łyżwy na buty.

  lyzwy-na-buty-decathlon

   

  http://www.decathlon.pl/ywy-na-buty-regulowane-nieb-id_8296872.html

  Mają one podwójne łozy, dzięki którym dziecko dużo łatwiej może utrzymać równowagę i cieszyć się po prostu z czystej i przyjemnej jazdy zamiast z ciągłych upadków. Ponadto w takich łyżwach dziecko nie marznie w stopy gdyż ma na stopach swoje własne ciepłe, zimowe buty. Jednak tego typu łyżwy sprawiają frajdę tylko na początku naszej kariery łyżwiarskiej. Z czasem, kiedy jazda na łyżwach nie sprawia nam już żadnej trudności i chcemy robić coraz to bardziej skomplikowane ruchy, niestety takie łyżwy na butach przestaną już spełniać swoją rolę. Wtedy warto sięgnąć po co bardziej profesjonalnego. Sieć sklepów decathlon proponuje nam łyżwy Oxelo.

  lyzwy-oxelo-dla-dzieci-decathlon

  http://www.decathlon.pl/ywy-rekreacyjne-dla-dzieci-chopice-play3-id_8156302.html

  Są to łyżwy zdecydowanie bardziej wyrafinowane i dla bardziej zaawansowanych dzieci, czujących się bardzo dobrze na lodzie. Nie mniej ważne jest, aby dziecko czuło się po prostu bezpiecznie i komfortowo. Aby wyjście na lodowisko było po prostu frajdą.

  Jeśli chcesz się dowiedzieć jakie łyżwy najlepiej wybrać oraz jaki model będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej pociechy to zachęcamy do poczytania opinii o produktach firmy decathlon na www.fandecathlon.pl

  Jeden komentarz

   Napisz komentarz

   Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *