Zajrzyj !

  Jakie meble do pokoju nastolatka

  Autor dnia 26 września 2014

  Młodzież to niezwykle wymagający  klienci. Bardzo cenią sobie indywidualność i własny styl nie tylko w modzie odzieżowej czy doborze fryzury, ale także w urządzeniu swojego pokoju. Gdy dziecko przestaje się bawić lalkami czy samochodzikami, oznacza to, że wchodzi w młodzieżowy wiek. Zmiana wystroju dotychczas dziecięcego pokoju w pokój kilkunastolatka jest więc koniecznością.

  Wielofunkcyjne zestawy mebli na potrzeby młodzieżowego użytkownika

  Pokój nastolatka zwykle pełni wiele funkcji. Jest to miejsce do nauki, słuchania muzyki, zajmowania się swoim hobby, przyjmowania przyjaciół, także do spania. Salon, gabinet i sypialnia w jednym, czasem warsztat dla majsterkowicza, biblioteka czy płytoteka dla kolekcjonerów książek i płyt, pracownia krawiecka dla amatorek i amatorów mody. A potrzebne jest też miejsce na komputer, sprzęt RTV, czasem na rower czy deskę i  można by tak jeszcze długo wymieniać.
  By uniknąć bałaganu i chaosu, w pokojach zajmowanych zarówno przez zbuntowanych, jak też i grzecznych młodzieńców i dziewczyny, najlepiej więc sprawdzają się zestawy mebli, składające się z mniejszych i większych regałów, z półkami, szufladami i szafkami. Pozwala to na przechowywanie mnóstwa rzeczy w zamkniętych szafkach i szafach oraz wyeksponowanie tych przedmiotów, które użytkownik chce mieć pod ręką. W skład zestawów wchodzi jeszcze biurko, stolik pod RTV, łóżko. Meble można dowolnie komponować.
  Należy zwrócić uwagę na bogatą kolorystykę frontów mebli. Słodkie i pastelowe barwy są ukochane przez dorastające dziewczynki. Mroczne i ciemne barwy bardziej odpowiadają męskim osobowościom.

  Meble ?szyte? na miarę

  Meble ?szyte? na miarę to jest coś, czego potrzebują młodzi indywidualiści. Nie chodzi tu o produkcję poszczególnych elementów na wymiar, ale dostosowanie ich stylu do potrzeb i wymagań nastolatków.  Przykładem takich mebli jest zestaw złożony z prostego regału, dwudrzwiowej szafy, małej i dużej komody oraz półek. Ich urok polega na doborze koloru. Jest to pastelowy róż uwielbiany przez dziewczynki. Mebelki BREGI zauroczą zwłaszcza miłośniczki mody, bo motywem zdobniczym jest postać modelki na wybiegu.

   

  Podobny w charakterze, choć złożony z większej liczby elementów, jest zestaw mebli BREGI przyozdobiony motywem muzycznym. Rysunek gitary na drzwiach szafy i martensów na regaliku będzie chciał mieć każdy miłośnik (i miłośniczka) rocka

   

  Co więcej, ten zestaw znakomicie się nadaje do pokoju na poddaszu, gdzie są skosy, bo meble mają stopniowaną wysokość.

  Zestawy do małych i dużych pokojów młodzieżowych

  Nastoletnim domownikom zwykle przypadają niewielkie pokoje. Przy aranżacji takich wnętrz liczy się oszczędność miejsca oraz funkcjonalność mebli, których musi być niewiele, ale mają być pojemne i wygodne. Bardzo interesujący jest zestaw FEBO.

  Uwagę zwraca wysokie łóżko – antresola, na które wchodzi się po drabince. Pod łóżkiem zmieści się przestronne biurko jako miejsce do odrabiania lekcji i korzystania z komputera. Pod biurkiem jest jeszcze miejsce na szafkę z trzema szufladami. Do tego dołączone są ażurowe regały i półki na ścianę. Nawet na niewielkiej przestrzeni zostanie jeszcze sporo miejsca do zabawy czy ćwiczeń sportowych. Uroku temu zestawowi dodaje nasycony fiolet frontów, choć do wyboru są też inne kolory.
  Urządzając pokój młodzieżowy, każdy nastolatek z łatwością dobierze odpowiedni zestaw mebli. Grunt to odpowiednie ich ustawienie, by wygospodarować kącik do nauki i spędzania wolnego czasu w komfortowych warunkach.

  Jeden komentarz

   Napisz komentarz

   Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *