Zajrzyj !

  Jakie narty do nauki jazdy dla małego dziecka ?

  Autor dnia 20 grudnia 2014

  Jakie wybrać dobre narty do nauki jazdy dla małego dziecka? Jaki wybrać rozmiar i gdzie kupić? Nasza redakcja podpowiada jakie kupić narty dla początkujących dzieci i tych bardziej zaawansowanych.

  Stokowe szaleństwo, które w czasie zimy dotyka już prawie 40% Polaków, nie omija również najmłodszych. Badania przeprowadzone w 2012 w okresie zimowych ferii wskazują, że już co drugi nastolatek w wieku od 14 do 18 lat potrafi jeździć na nartach. Wśród młodszych dzieci w wieku od 8-13 lat odsetek ten wynosi 34%. Powodem tak wysokich liczb jest coraz większa popularność narciarstwa i powstająca w Polsce narciarska infrastruktura, która wykracza już poza góry.

  Co zrobić, jeśli i nasza pociecha zaczyna się domagać własnych nart, ponieważ również chce dołączyć do grona swoich rówieśników, którzy na stokach czują się jak ryba w wodzie? Nie trzeba od razu kupować własnych nart, ponieważ istnieją liczne wypożyczalnie takiego sprzętu. Jeśli jednak zdecydujemy się na dokonanie takiego zakupu, należy go dokładnie przemyśleć i wybrać sprzęt, który sprawdzi się przez kolejne lata a nie posłuży wyłącznie przez jeden czy dwa sezony. Aby wybrać dobre narty dla dzieci, trzeba je odpowiednio wymierzyć: nie mogą być za krótkie, ponieważ środek ciężkości będzie wtedy źle rozłożony. Zbyt długie narty mogą z kolei grozić brakiem sterowności, szczególnie podczas szybkich zjazdów. Nie mogą być też za szerokie – wtedy w czasie jazdy po stoku będą się za bardzo przyczepiać do śniegu i hamować narciarza. Najlepiej poprosić o pomoc sprzedawcę, jeśli zakupu dokonujemy w profesjonalnym sklepie sportowym. Pomoże on nam dobrać narty dla dzieci w taki sposób, by sprzęt był odpowiednio dopasowany i doskonale sprawdzał się nawet na najbardziej wymagających i trudnych stokach.

  Sprawa nieco się komplikuje, gdy narty kupujemy np. w Internecie, gdzie nie ma możliwości przymierzenia sprzętu. Nawet wtedy jednak można skorzystać ze specjalnych tabel rozmiarowych, dzięki którym dobierzemy narty sami, bazując między innymi na wzroście dziecka. Jeden z najpopularniejszych sklepów sportowych – Decathlon – oprócz dużych sportowych sklepów stacjonarnych posiada także swój własny sklep internetowy. Asortyment sklepu decathlon jest na każdą kieszeń. Zarówno dla początkujących dzieci jak i tych już bardziej zaawansowanych. Wszystkie produkty możemy zwrócić nawet bez podawania przyczyny do 30 dni na paragon lub bezterminowo jeśli jesteśmy posiadaczami karty stałego klienta. Także nie ma już problemu z dobraniem odpowiedniego rozmiaru. Jeśli nie będzie pasował, możemy po prostu dany produkt wymienić lub zwrócić.

  Pierwsze narty dla najmłodszych dzieci powinny być tzw. Edukacyjne. Narty te są nieco szersze i łatwiej utrzymać na nich równowagę. Mają na celu oswojenie dzieci z nowym sportem i śniegiem.

  narty-dla-dziecka-decathlon

  http://www.decathlon.pl/narty-uski-ii-niebieskie-id_8324832.html

  Jednak z czasem dzieci stają się bardziej pewne swoich ruchów. Jazda nie sprawia już większych kłopotów. Wtedy trzeba liczyć się już z nieco większym wydatkiem i zakupić narty dla początkujących dzieci.

  narty-dla-mlodziezy-decathlon

  http://www.decathlon.pl/narty-dla-pocztkujcych-dla-dzieci-onebreaker-team–id_8316632.html

  Po pewnym czasie nawet takie narty mogą być niewystarczające i należy pomyśleć o nartach dla dzieci do zaawansowanej jazdy. Jest to już w pełni profesjonalny sprzęt, na którym można spokojnie startować w zawodach juniorskich i cieszyć się swobodną i komfortową jazdą po stoku.

  narty-dla-dziecka-zaawansowane-decathlon

  http://www.decathlon.pl/narty-do-jazdy-zaawansowanej-dla-dzieci-redster-iii-id_8318862.html

  Jeśli przygodę z nartami naszych pociech zaczniemy dość wcześnie. Musimy liczyć się z kilkukrotną zmianą nart. Narty powinny być odpowiednio dopasowane do wzrostu dziecka. Wraz ze wzrostem potrzebna będzie nowa para nart.

  Co roku w sklepach decathlon organizowane są komisy używanego sprzętu i często można znaleźć coś odpowiedniego dla siebie i naszych pociech w niższych cenach. Jeśli chcemy dowiedzieć się czegoś więcej o danym modelu warto poczytać opinie o produkcie na fandecathlon.pl

  Napisz komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *