Zajrzyj !

  Jakie oświetlenie w pokoju dziecięcym?

  Autor dnia 7 maja 2013

  Urządzanie pokoju dziecięcego to ciężka, ale przyjemna praca. Podczas aranżowania wnętrza, należy wziąć pod uwagę nie tylko kwestie związane z odpowiednim zestawem mebli czy łóżkiem. Istotne znaczenie ma dobór odpowiedniego oświetlenia.

  Jeśli stoisz przed dylematem zakupu żyrandola do pokoju dla dziecka sprawdź, na co najlepiej zwrócić uwagę.

  Najważniejsze oświetlenie górne

  Nie ulega wątpliwości fakt, że najistotniejszą rolę w pokoju dziecięcym będzie odgrywać oświetlenie górne. Można powiedzieć, że ma ono charakter uniwersalny, ponieważ używane jest zarówno podczas wieczornych zabaw, jak i odrabiania lekcji. Istotne znaczenie ma to, by oświetlenie dawało dużo światła – było jasne i odpowiednio rozproszone. Dlatego ważne jest, by klosz nie zaciemniał żarówki.

  Obecnie w sklepach dostępny jest bardzo szeroki wybór oświetlenia, przygotowanego specjalnie z myślą o najmłodszych. W ofercie pojawiają się kolorowe żyrandole do pokoju dla dziewczynek, jak również żyrandole dla małych miłośników motoryzacji.

  Świetnym pomysłem, jeśli chodzi o oświetlenie do pokoju dziecięcego, mogą okazać się żyrandole w formie zwierzątek i przyjaznych owadów. Są one niezwykle kolorowe, dzięki czemu nadają przytulności wnętrzu.

  biedronka

  Lampa Biedronka ucieszy niejedną dziewczynkę. Taki żyrandol znajdziesz na stronie: http://mebledladziecka.com.pl/lampy-dla-dzieci/352-biedronka-lampa-wiszaca.html.

  W pokoju dla dziewczynek dobrze będzie prezentował się plafon w formie kwiatka. Wyposażony został w 5 zwykłych żarówek oraz centralnie umieszczoną lampę LED.

  plafon-kwiat

   

  Lampę sufitowa Kwiat możesz nabyć pod adresem: http://mebledladziecka.com.pl/lampy-dla-dzieci/993-plafon-kwiat.html.

   Kinkiety i lampki nocne

  Niektóre dzieci boją się ciemności, dlatego nie potrafią zasnąć przy wyłączonym oświetleniu górnym. W takim przypadku doskonale sprawdzą się kinkiety oraz lampki nocne. Najczęściej dają one światło punktowe, pozwalając na uzyskanie efektu półmroku. Dzięki temu ułatwiają zasypianie, stwarzając senną atmosferę.

  W pokoju dla chłopców – miłośników piratów, doskonale sprawdzi się kinkiet właśnie z takim motywem. Posiada atrakcyjną kolorystykę, stanowiąc jednocześnie element dekoracyjny pokoju.

  kinkiet-piracki-okret

  Kinkiet z serii Piracki Okręt dostępny jest w sklepie mebledladziecka.com.pl.

  Jeśli chodzi o lampki nocne, w sklepach można znaleźć ich szeroki wybór. Najczęściej dostępne są w seriach – razem z oświetleniem górnym oraz kinkietami.

  sweet-lampka-nocna

  Lampka nocna Sweet doskonale sprawdzi się w pokoju dla dziewczynek. Znajdziesz ją na stronie: http://mebledladziecka.com.pl/lampy-dla-dzieci/888-sweet-lampka-nocna.html.

  Lampka na biurko w kąciku do nauki

  Planując pokój dziecięcy pod względem oświetlenia, nie zapomnij o stojącej lampce – na biurko w kąciku do nauki. Nie może jej zabraknąć nawet wtedy, gdy oświetlenie górne jest mocne.

  Pamiętaj, że lampka na biurku służy doświetleniu zeszytu czy książek, co pozwala uniknąć kłopotów ze wzrokiem w późniejszym wieku.

  W przypadku tego rodzaju oświetlenia, najlepiej sprawdzą się lampki z możliwością regulacji kąta nachylenia osłonki. Pozwala to na sterowanie natężeniem światła.

  bi-lamp-lampka-na-stol

  Taką lampkę zakupisz na stronie: http://mebledladziecka.com.pl/lampy-dla-dzieci/833-bi-lamp-lampka-na-stol.html.

   

  Ze znalezieniem atrakcyjnych lamp i żyrandoli w różnych kształtach nie będzie żadnych trudności. Pamiętaj jednak, by w pierwszej kolejności nie kierować się ładnym wyglądem, ale przede wszystkim funkcjonalnością. To podstawa, jeśli chodzi o odpowiednio dobrane oświetlenie w pokoju dziecięcym.

  Napisz komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *