Zajrzyj !

  Jakie wybrać skarpetki dla malucha?

  Autor dnia 7 listopada 2014

  Wybierając skarpetki dla maluchów oraz nieco starszych dzieci warto wiedzieć czym się kierować i na co zwrócić uwagę, żeby zakupy były udane zarówno dla nas jak i dla naszych pociech. Podpowiadamy, zdradzamy sekrety i razem z ekspertami ze sklepu online Nanushki przemierzamy świat śladami małych stóp.

  Kolor ma znaczenie

  Co mają wspólnego księżniczka, kowboj, strażak, lekarka, kierowca autobusu i treserka kucyków? Każdy z nich ma swój ulubiony kolor. Mniej więcej od 2 roku życia dziecka pojawia się u niego chęć podejmowania pierwszych decyzji. Kolor skarpetek, nawet jeśli wydaje nam się drugorzędną sprawą, dla malucha może mieć ogromne znaczenie. Dlatego warto pozwolić dokonać mu samodzielnego wyboru, nawet jeśli jedna z nich będzie soczyście zielona, a druga w odcieniu dojrzałej maliny. Nastolatki bezdyskusyjnie same decydują o tym, co na siebie założą. Dla nich kolor również odgrywa istotną rolę, warto więc podsunąć im kolorowe skarpetki Nanushki i pogodzić się z tym, że różowy nie koniecznie dalej będzie najpiękniejszym kolorem na świecie.

  IMG_0074Zdjęcia z serwisu: http://nanushki.com/6-skarpetki-dzieciece

  Zdrowie i wygoda

  Kolorowe skarpetki dla dzieci muszą być nie tylko ładne, ale także bezpiecznie i zapewniające stuprocentowy komfort. Skarpetki marki Nanushki spełniają wszystkie niezbędne warunki dziecięcych skarpetek ? nie mają uciskających ściągaczy ani uwierających szwów, aż 80% mięciutkiej bawełny w składzie to optymalna proporcja zapewniająca najlepsze oddychanie i wentylację stopy, a dzięki dodatkowym włóknom skarpetki idealnie dopasowują się do stopy i nie zsuwają się nawet podczas najbardziej szalonej zabawy. Do tego każda para została zaprojektowana i wykonana w Polsce z wysokiej jakości certyfikowanej bawełny Oeko-tex i dostępna jest w pięciu różnych rozmiarach: 15-18, 19-22, 23-26, 27-30 i 31-34.

  IMG_0129

  Zabawa z wyobraźnią

  Nauka kolorów, rozwijanie zdolności artystycznych, pobudzanie zmysłów i kształtowanie indywidualnych upodobań to ważne etapy w życiu każdego dziecka. Kolorowe skarpetki mogą być świetnym bodźcem do nazywania kolorów, wymyślania zabawnych historyjek, a także skłonienia malucha do samodzielnego ubierania się. Codzienny rytuał wyboru skarpetek to także doskonała okazja, żeby zadbać o swoje dziecko, pozwolić mu na jego pierwsze, samodzielne wybory i sprawić całą masę frajdy.

  Napisz komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *