Zajrzyj !

  W jakiej postaci dostarczyć witaminy dziecku?

  Autor dnia 29 listopada 2016

  Niedobory witamin u dzieci zdarzają się dość często. W dużej mierze jest to kwestia nieodpowiedniej diety, która u najmłodszych często jest trudna w ułożeniu. Wie o tym praktycznie każdy rodzic, który musi zmagać się z kapryśnym niejadkiem. Jak wobec tego skutecznie dostarczać dziecku najważniejsze witaminy?

  dziecko-1 

  Dieta dziecka powinna dostarczać mu pełnej gamy wartościowych witamin. Niestety, o niedobory jest bardzo łatwo, gdy dziecko nie przepada za określonymi produktami spożywczymi, co zdarza się często. Są jednak sposoby na to, aby maluch mógł cieszyć się zdrowiem dzięki pełnemu zestawowi witamin w diecie.

  Najważniejsze witaminy dla dzieci:

  • witamina A wspierająca prawidłowe widzenie i utrzymująca odpowiedni stan błon śluzowych
  • witamina D pomagająca w formowaniu się zdrowych kości i prawidłowym wchłanianiu wapnia i fosforu
  • witaminy z grupy B i kwas pantotenowy odpowiadają za metabolizm energetyczny i utrzymaniu sprawności umysłowej na wysokim poziomie
  • witamina B12 odpowiada za produkcję czerwonych krwinek i właściwe działanie układu nerwowego
  • niacyna – wspomaga działanie układu nerwowego i zapobiega znużeniu i zmęczeniu
  • witamina C wspiera działanie układu odpornościowego i wspomaga przyswajanie żelaza

  Jak jednak dostarczyć dziecku te wszystkie witaminy? Możliwości są dwie, a mianowicie odpowiednio skomponowana dieta bazująca na składnikach pełnych wartościowych witamin i minerałów, a także dopasowane suplementy diety dla najmłodszych, które będą również pyszne, dlatego ich podawanie nie będzie problemem.

  Zasadniczo najlepiej połączyć moc zróżnicowanej diety oraz suplementację. Dieta dla najmłodszych powinna być bogata przede wszystkim w warzywa i owoce, za którymi dzieci nierzadko nie przepadają, dlatego warto „przemycać” je do posiłków pod różnymi formami. Aby zapobiegać niedoborom, na przykład w okresie jesiennym i zimowym, warto zacząć stosować suplementy, na przykład Visolvit w formie musujących napojów i żelków. Więcej informacji o suplemencie znaleźć można na stronie: Visolvit.pl.

   

  Napisz komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *