Zajrzyj !

  Jesienny spacer z niemowlakiem – czym go zaciekawić?

  Autor dnia 2 listopada 2015

  Niechodzący, ciekawy świata maluszek na świeżym powietrzu jest prawdziwym wyzwaniem dla opiekunów. Jak sprawić, by dziecko spokojnie i wesoło spędziło z nami czas w parku, w ogrodzie czy na wycieczce?

  Gdy ziemia jest zimna i mokra, nie można położyć na niej niechodzącego jeszcze niemowlaka. Na rękach też ciężko kochane kilogramy przez dłuższy czas utrzymać. Pozostaje nam, jak zawsze nieoceniony i niezbędny dla małego dziecka wózek, w którym wygodnie prowadzimy nasze maleństwo przez świat. Nie każde dziecko jest jednak w stanie usiedzieć spokojnie przez godzinę. Czym więc go w tym czasie zająć?

   

  Aktywnie pokazywanie świata

  Jednostajny spacer, prędzej czy później, dla każdego dziecka okaże się nudny. Zmuszeni więc jesteśmy do wzbudzenia swoich pokładów kreatywności, by zapewnić maluszkowi odpowiednią rozrywkę. Poniżej prezentujemy kilka inspirujących aktywności, które pomogą Wam zamienić monotonne spacerki w pełną radości wspólną zabawę z dzieckiem:

  Daj dotknąć, powąchać, posmakować

  Jesień jest bardzo wdzięcznym czasem. Na ziemi znajdziemy pełno fascynujących dla dziecka rzeczy. Podawajmy maluchowi co tylko się da: kolorowe liście z różnych drzew, patyczki, suche trawy, żołędzie, kasztany, kamyczki, suchą korę drzew. Maluszek na pewno z przyjemnością sprawdzi, jak się to wszystko łamie, rozrywa i rozrzuca:)

  Patrz na wszystko oczami dziecka

  Dzieci fascynują się najdrobniejszymi szczegółami, z pozoru banalnymi i powszednimi obiektami. Ale przecież poznają cały ogromny i różnorodny świat dopiero od kilku miesięcy! Wskazujmy mu do oglądania przelatujące ptaki, przechodzących obok ludzi, biegające obok psy, przejeżdżające samochody, płynącą rzekę, falujące na wietrze liści. Dla dziecka, to wszystko jest nowe i wspaniałe!

  Tańcz, mamo, tańcz tato!

  Sprawdźcie sami, jak zareaguje Wasze dziecko na Wasz ruch. Gwarantuję, że wybuchnie wspaniałym śmiechem na widok robiącej pajacyki mamy, tanecznych pląsów taty i wszelkich innych niestandardowych wygłupów. Możecie też schować się za pobliskie drzewo i wyskoczyć z głośnym “A ku ku!”, możecie podrzucać do góry liście, skakać ze schodków… Dzieci uwielbiają obserwować swoich rodziców, szczególnie jeśli robią coś ciekawego.

  Wprowadź wózek w ruch

  Nie musisz całego spaceru spokojnie przejechać. Spróbuj czasem podbiec, pojeździć slalomem, w kółeczko, w przód i w tył lub postawić lekko wózek na tylnych kółkach i spojrzeć dziecku w oczy. Wszystko to zapewni maluszkowi wspaniałą rozrywkę i wiele śmiechu.

  To tylko kilka propozycji, które – mamy nadzieję – natchną Was na kolejne kreatywne pomysły na jesienny spacer z niemowlakiem. Wózki dziecięce nie muszą skazywać nas na monotonny, powolny “spacerek”. Bawmy się wspólnie z niechodzącym, siedzącym w wózku maluszkiem. Zapewniam, że sprawi Wam to w efekcie wiele radości, napełni energią i optymistycznie nastroi na resztę dnia.

  Zadowolona mama

  Zapraszamy do naszego sklepu internetowego e-runtime.pl oferującego wózki dziecięce, foteliki oraz inne artykuły dla ciekawych świata dzieci oraz ich aktywnych rodziców.

  Napisz komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *