Zajrzyj !

  Karmienie malucha – krótki poradnik dla młodych mam

  Autor dnia 2 listopada 2017

  Karmienie potomka to dla matki zarówno ogromne przeżycie, jak i duży stres. Choć u większości kobiet dość szybko budzi się instynkt macierzyński, to niejedna z nas obawia się, że nie poradzi sobie z malutkim dzieckiem. Co warto mieć, żeby pielęgnacja dziecka i karmienie było dla obojga przyjemnością i sprawiało dużo radości?

  Bardzo ciekawym akcesorium jest chusta do karmienia, dzięki której dziecko z łatwością ułożymy przy swojej piersi. Ponadto nie musimy wówczas podtrzymywać dziecka rękami, co jest szczególnie ważne, kiedy musimy nakarmić niemowlę poza domem. Chusty są różnego rodzaju, różnej wielkości, a dodatkowo posiadają walor estetyczny. Używając takiej chusty, nie musimy obawiać, że ktoś będzie na nas patrzył podczas karmienia w parku czy na łonie natury w ogóle. Młoda mama i tak ma dużo obowiązków, więc tego rodzaju ułatwienie z pewnością się przyda. Do wyboru mamy proste chusty elastyczne, a także chusty z szelką, będące bardzo funkcjonalnym rozwiązaniem.

  Obecnie furorę robią wszelkiego typu pampersy. Można je szybko wymienić, wyrzucić i założyć dziecku nowe. Niemniej, kiedy dziecko jest w domu, warto założyć pieluchę, która nie podrażni delikatnej skóry, będzie naturalna i przepuści powietrze. Na rynku znajdziemy różne rodzaje pieluch. Mogą to być pieluchy flanelowe oraz pieluchy wielorazowe, wśród których znajdziemy znane naszym babciom pieluchy tetrowe, bawełniane albo muślinowe. Wszystkie wykonane są tak, by zapewnić jak największy komfort maluchowi. Pieluchy mogą być doskonałą alternatywą dla pampersów, ale ich możliwości są znacznie większe. Pieluchy możemy bowiem wykorzystać do przecierania ciała niemowlęcia po kąpieli, przewijaniu czy innej pielęgnacji kosmetykami dla dzieci. Można nimi okryć dziecko, mając pewność, że nie go nie uczulą i nie podrażnią. Pieluchy wielorazowe mają również tę zaletę, że nawet po kilku praniach będą nadawały się do użytku.

  Kiedy przygotowujemy się do narodzin dziecka mamy całe listy zakupów, ale bardzo często zapominamy o małych rzeczach, które po prostu umykają. Poza tym obecnie produkuje się mnóstwo akcesoriów, o których pokolenia naszych babć i matek nawet by nie śniły. Przeglądajmy internet, rozmawiajmy z koleżankami matkami, ponieważ te mogą służyć radą i podsunąć pomysł, co do funkcjonalnych akcesoriów dla siebie i dziecka. Funkcjonowanie w ciąży i zaraz po narodzinach bywa w wielu przypadkach trudne, dobrze jest sobie zatem uczynić ten czas przyjemniejszym.

  Napisz komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *