Zajrzyj !

  Kiedy warto zacząć naukę jazdy na nartach dla dzieci?

  Autor dnia 26 października 2016

  Nauka jazdy na nartach nie jest przeznaczona bynajmniej tylko dla osób dorosłych. Już małe dzieci w wieku przedszkolnym z powodzeniem mogą rozpocząć lekcje jazdy na nartach. Właściwie dolną, całkowicie umowną granicą wieku, w którym można zacząć jeździć to 3-4 lata, kiedy dziecko idzie do przedszkola. Czy jednak warto tak wcześnie posłać dziecko na stok?

  dscn4834

  Dlaczego nie wcześniej?

  Zapaleni narciarze, którzy sami mają dzieci, mogą zadawać sobie i wykwalifikowanym instruktorom pytania, dlaczego już 2-latka nie można uczyć pierwszych zasad narciarstwa. Wiąże się to jednak dla takiego malucha ze zbyt dużym zagrożeniem urazami. Dzieci poniżej granicy 4 lat, czasem 3 lat, nie będą do końca przygotowane fizycznie do ubrania ciężkich butów i wiązań oraz do zmagania się z nartami, nawet takimi dostosowanymi do ich wagi i wzrostu. Maluchy mają problemy z koncentracją i poprawnym wykonywaniem poleceń instruktora. Stosunkowo szybko się męczą i nudzą nauką. Dlatego lepiej plany edukacji narciarskiej dla najmłodszych odłożyć w czasie.

  Jak uczyć dziecko jazdy na nartach ?

  Kiedy zauważamy, że nasze dziecko interesuje się sportem i jest aktywne fizycznie oraz posiada pewne predyspozycje do nauki jazdy na nartach, nic nie stoi na przeszkodzie, aby rozpoczęło ono edukację narciarską.

  Jeśli rodzice sami jeżdżą od lat na nartach i robią to naprawdę dobrze, mogą spróbować wyjechać na narty z dziećmi, np. z Beskid Travel w Alpy i spróbować swoich sił w roli instruktora nauki jazdy na nartach na oślej łączce. Nie można przy tym wywierać nadmiernej presji na dziecko. Jeśli rzeczywiście chce brać udział w lekcjach, z chęcią będzie wykonywało kolejne polecenia mamy i taty, zdobywając pierwsze umiejętności narciarskie.

  Czasem jednak lepiej jest wysłać dziecko do wykwalifikowanego instruktora narciarstwa, z podejściem do takich maluchów, który dzięki swojemu autorytetowi będzie mógł lepiej wpłynąć na dziecko i na skupienie się na nauce. Przedszkole narciarskie w Alpach, oferowane przez Beskid Travel to znakomity pomysł w tym zakresie.

  Jadąc całą rodziną na ferie, Boże Narodzenie, Sylwestra czy Wielkanoc w Alpach, można spędzić czas miło z całą rodziną, na ulubionej przez wszystkich aktywności. Alpy wiosną stwarzają tak samo dobre warunki do uprawiania sportów zimowych, jak zimą czy pod koniec jesieni. Przedłużony sezon sprawia, że można wybrać mniej popularny termin wyjazdu i cieszyć się mniejszym tłokiem na stokach narciarskich.

  Napisz komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *