Zajrzyj !

  Klocki w formie układanki – propozycje dla chłopców

  Autor dnia 19 czerwca 2013

  Drewniane klocki, z których można układać ciekawe obrazki, mogą być atrakcyjną zabawą nie tylko dla dziewczynek, ale również dla chłopców. Pod warunkiem wybrania odpowiednich wzorów. Wiadomo przecież, że najmłodsi panowie nie będą skorzy do układania księżniczek czy laleczek. Ich domeną są przede wszystkim samochody.

  Jeśli poszukujesz edukacyjnych zabawek dla chłopców, które nie tylko będą dawały mnóstwo radości, ale również spełniały walory dydaktyczne, być może poniższe propozycje będą dla Ciebie inspiracją.

  Chłopiec w samochodzie (http://szkolnis.pl/pl/p/Obrazkowe-klocki-drewniane-chlopiec-w-samochodzie/676) to klockowa układanka drewniana. Składa się z 9 elementów, z których można ułożyć aż 6 różnych obrazków. Wszystkie doskonale odzwierciedlają zainteresowania niejednego chłopca, ponieważ przedstawiają różnorodne pojazdy. Nadruk na klockach utrzymany jest w barwnej kolorystyce. Całość wykonana jest starannie, łącznie z elegancką i praktyczną skrzyneczką, przeznaczoną do przechowywania klocków. Tego rodzaju zabawka przeznaczona jest dla dzieci powyżej 10. miesiąca życia.

  Inną propozycją mogą być obrazkowe klocki drewniane Pojazdy (http://szkolnis.pl/pl/p/Obrazkowe-klocki-drewniane-pojazdy/715). Układanka zawiera 9 elementów, z których można ułożyć 6 różnych obrazków. Na dzieci czeka podpowiedź w postaci książeczki, która ułatwia dopasowywanie odpowiednich klocków. Maluch może ułożyć samochód policyjny, wóz straży pożarnej, karetkę, lokomotywę, statek, helikopter. Na klockach wszystkie nadruki zostały wykonane niezwykle starannie – w żywych kolorach. Poszczególne elementy układanki oraz skrzyneczkę zrobiono z solidnego drewna.

  Tego rodzaju klocki – układanki to doskonały pomysł na rozwijającą zabawę dla chłopców. Celem takich zabawek jest nie tylko dostarczanie wielu radości, ale przede wszystkim stymulowanie rozwoju kreatywności i wyobraźni. Układanki ćwiczą ponadto spostrzegawczość oraz pamięć.

   

  Napisz komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *