Zajrzyj !

  Kolorowe i bezpieczne nawierzchnie na place zabaw

  Autor dnia 13 listopada 2014

  Każdy rodzic urządzając pokój dziecięcy dba o to, by był on ciepły, bezpieczny i kolorowy. Takimi samymi zasadami kierują się konstruktorzy placów zabaw dla dzieci. Ich celem jest stworzenie takiego miejsca, w którym dziecko będzie się czuło dobrze, w którym będzie mogło bawić się bezpiecznie i do którego będzie chciało wracać. Jak stworzyć takie miejsce? Oto kilka przykładów.

  141578860432643000

  Księżniczki i piraci

  Dzieci uwielbiają zabawy tematyczne. W domu, przedszkolu i na podwórku często bawią się w piratów, poszukiwaczy skarbów, rycerzy i księżniczki, kierowców, pilotów samolotów czy marynarzy. Plac zabaw to idealne miejsce do tego, by popuścić wodze fantazji i na chwilę stać się kimś innym niż się jest w rzeczywistości. Wyobraźnia dzieci nie zna granic. Zwykły kij może stać się koniem, góra piasku warownym zamkiem, a łańcuchowa huśtawka lianami, na których można zawiesić się jak Tarzan. Obecnie konstruktorzy placów zabaw wychodzą naprzeciw potrzebom dzieci tworząc dla nich idealne miejsce do zabaw tematycznych. Na takich placach można znaleźć nie tylko zwykłe drewniane domki, ale także zamki, statki, pociągi, samochody i samoloty, zjeżdżalnie stylizowane na ogon smoka, gałęzie drzewa, czy spirale, bujaczki w kształcie kwiatów, zwierząt i pojazdów, kolorowe ścianki wspinaczkowe, liny, rury czy pajęcze sieci. Bawiąc się na takim placu zabaw można być księżniczką porwaną przez złego smoka, albo na przykład rycerzem, który chcąc uratować księżniczkę musi borykać się z różnymi przeszkodami.

  Tęcza, puzzle albo klasy

  Oblicze zwykłego placu zabaw, na którym jest tylko domek, zjeżdżalnia, piaskownica i huśtawka może zupełnie odmienić kolorowe podłoże. Takie można uzyskać stosując elastyczne nawierzchnie Flexi-Step (http://www.flexi-step.pl), które mogą być zabarwione właściwie na każdy kolor. Dostępne w różnych kształtach i kolorach pozwalają na nieograniczone możliwości w projektowaniu nawierzchni na plac zabaw. Mogą mieć kształt płytek, kostek oraz.? puzzli. Można z nich stworzyć tęczę, szachownicę, można je też tak ułożyć, by umożliwić dzieciom grę w klasy. Wszystko zależy od pomysłowości osoby projektującej taki plac zabaw i tego, co chce osiągnąć. Płytki mogą stanowić dopełnienie urządzeń tematycznych, albo same w sobie stanowić miejsce do zabawy. Dzieci uwielbiają skakać z płytki na płytkę, albo na przykład udawać, że te niebieskie to woda, a czerwone – ogień.

  Nawierzchnie Flexi-Step pobudzają dziecięcą wyobraźnię i pozwalają na nieskrępowaną zabawę dzieciom niemal w każdym wieku. W połączeniu z tematycznymi urządzeniami tworzą kolorowe i bezpieczne place zabaw, na których można miło spędzić czas i do których chce się wracać.

  Napisz komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *