Zajrzyj !

  Krem do opalania – filtry dla dzieci

  Autor dnia 5 sierpnia 2016

  Lato to ulubiona pora roku wszystkich dzieci. Okres ten kojarzy im się z wakacjami, beztroską i długimi godzinami, spędzonymi na dworze. Wyjazdy nad morze czy w góry to niejednokrotnie pierwsze dalekie wyprawy i poznawanie świata. Lato to także okres, który stanowi wyzwanie dla rodzica, muszącego nie tylko pokazać dziecku otaczającą go rzeczywistość, lecz także zadbać, by było podczas tej inicjacji bezpieczne. Bardzo ważna jest ochrona skóry przed słońcem. Nawet zwykła zabawa w ogródku nie powinna odbywać się bez uprzedniego posmarowania filtrem. Dlaczego?

  Skóra dziecka  – co ją charakteryzuje?

  Skóra dzieci i niemowląt jest zupełnie inna niż ta, którą mają dorośli. Mechanizmy obronne u najmłodszych są mniej rozwinięte niż u ich dziadków czy rodziców, dlatego nasi podopieczni wymajają szczególnej troski i uwagi. Skóra dziecka jest przede wszystkim cieńsza i o wiele bardziej delikatna niż u dorosłego człowieka. Jest również bardziej wrażliwa na czynniki zewnętrzne, w tym na słońce. Czy wiedziałeś/aś, że grubość skóry dziecka stanowi zaledwie ?  grubości skóry dojrzałej osoby? W obu przypadkach wyróżnia się tyle samo jej warstw, ale u najmłodszych są one niezwykle cieniutkie. Zwłaszcza u niemowląt wrażliwość na promieniowanie UV jest większa, gdyż pigmentacja skóry jest jeszcze słabo rozwinięta.

  Krem do opalania – jaki filtr wybrać?

  Wybierając filtr do opalania dla dziecka, postaw na ten, który ma wysoką ochronę przed promieniowaniem ultrafioletowym. Najtrafniejszym wyborem będzie krem do opalania SPF 50. Wysoka ochrona przed słońcem, zagwarantuje nam skuteczną ochronę przed poparzeniami i fotostarzeniem. Watro pamiętać, że kremy z filtrem nie blokują promieniowania UV, a jedynie hamują jego szkodliwe działanie, dlatego nie należy bać się kosmetyków z wysokim filtrem. Stosując krem do opalania SPF 50 będziesz mieć pewność, że twoja pociecha jest bezpieczna i nic jej nie grozi. Mitem jest, że kremy tego typu blokują przyswajanie witaminy D3, która, jak powszechnie wiadomo, jest niezwykle istotna dla zdrowia nie tylko dzieci, lecz także dorosłych. Żaden krem nie zablokuje syntezy witaminy w skórze!

  OCHRONNE MLECZKO DLA DZIECI SPF 50 - small - vichy

  Skóra alergiczna u dziecka – jaki krem do opalania wybrać?

  Kiedy skóra dziecka rozwija się prawidłowo, a nasza pociecha nie cierpi na żadne dolegliwości, wybór kremu jest prosty. Niestety, niektórzy najmłodsi mają skłonność do podrażnień i alergii, a wtedy wybór kosmetyku nie jest już taki oczywisty. Marka Vichy stworzyła krem do opalania, który nie zawiera parabenów, a jego lekka, mleczna formuła sprawia, że skóra dziecka nie jest obciążona. Vichy Ideal Soleil to hipoalergiczny dermokosmetyk, który został stworzony specjalnie z myślą o delikatnej skórze najmłodszych. Produkt jest polecany szczególnie dzieciom o jasnej karnacji. Co istotne – kosmetyk charakteryzuje się wysoką odpornością na wodę. To bardzo ważne, kiedy wybieramy się z dziećmi na wakacje. Każdy rodzic wie, jak maluchy uwielbiają długie kąpiele i moczenie się w morskiej wodzie. Ponadto, krem zawiera w sobie wodę termalną Vichy i 15 minerałów, które koją, wzmacniają i regenerują skórę. Cena kremu do opalania jest bardzo przystępna, a jego drogocenny skład zapewni szczęśliwe i radosne wakacje nie tylko dzieciom, lecz także ich spokojnym opiekunom.

   

  Napisz komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *