Zajrzyj !

  Kujawsko – pomorskie i atrakcje dla dzieci

  Autor dnia 17 lipca 2016

  Podróżując po województwie kujawsko-pomorskim, z pewnością można natknąć się na bardzo wiele interesujących atrakcji, które sprawią radość przede wszystkim dzieciom. Warto wiedzieć, gdzie się wybrać podczas podróży po tym właśnie regionie.

  child-958459_960_720

  1. Centrum Zabaw Rodzinnych Family Park Bydgoszcz

  Centrum Zabaw Rodzinnych, jak sama nazwa mówi pozwala bez problemu bawić się całej rodzinie. Różnorodne atrakcje, nad którymi czuwają profesjonalni animatorzy zapewniają dzieciom zabawę na długi czas. Rodzice także mogą w nich uczestniczyć lub też odpocząć przy filiżance kawy.

  playground-702823_960_720

  2. Park Rozrywki Myślęcinek Bydgoszcz

  Ciekawe miejsce, gdzie nie tylko można się super pobawić, ale także wiele zobaczyć. Jest tu między innymi Park Dinozaurów, gdzie można zobaczyć je w naturalnej wielkości. Poza tym bez problemu także można znaleźć miejsca, w których można coś zjeść lub się czegoś napić. Niezapomniana zabawa na wiele godzin dla całej rodziny.

  carousel-825046_960_720

  3. Miasteczko Westernowe Kansas City

  Miasteczko leży niedaleko Grudziądza, każdy kto je odwiedzi na pewno znajdzie tutaj ciekawe atrakcje dla siebie i swojej rodziny. Można tutaj zobaczyć nie tylko budynki z Dzikiego Zachodu, ale poznać także szeryfa czy burmistrza. Poza tym na odwiedzających czeka wiele atrakcji, w których mogą sprawdzić, czy daliby sobie radę żyjąc na Dzikim Zachodzie.

  4. Muzeum Kolejki Wąskotorowej Wenecja

  Wenecja leży także w Polsce, a atrakcją tego miejsca z pewnością jest Muzeum Kolejki Wąskotorowej. Można tutaj podziwiać przepiękne i odrestaurowane eksponaty, które z pewnością spodobają się przede wszystkim dzieciom. Poza samymi pojazdami, można tutaj także obejrzeć bardzo ciekawe urządzenia i budynki, związane z historią kolejnictwa.

  5. Muzeum Indian Ameryki Północnej

  To chyba jedyne tego typu miejsce w Polsce. Funkcjonuje dopiero 9 lat, zostało otwarte w Wymysłowie, w Borach Tucholskich, niedaleko rezerwatu przyrody. Przybliża historię codziennego życia Indian Ameryki Północnej, jak również przedstawia ich wierzenia i legendy. Ekspozycja obejmuje także przepiękne, kolorowe ubrania, przedmioty użytkowe czy też broń, jaką dawniej posługiwali się Indianie.

  6. Teatr Baj Pomorski Toruń

  Ten teatr jest idealnym miejscem dla dzieci. Ich wyobraźnia z pewnością zacznie działać już od pierwszych chwil, gdy przekroczą jego próg. Ciekawy jest także sam wygląd budynku teatru, przypomina om bowiem, ogromną, magiczną szafę, do której wnętrza się wchodzi. Warto sprawdzić, czy akurat w momencie, kiedy będziemy w okolicy jest możliwość zakupu biletów. Ciekawe, niektóre znane a niektóre nowe dla wielu odwiedzających to miejsce tytuły przedstawień sprawią, że każdy wyjdzie z teatru z nowymi wspomnieniami.

  7. Żywe Muzeum Piernika – Toruń

  Miejsce które na pewno pokocha każde dziecko. Tutaj dzieci bowiem bez przeszkód mogą same spróbować upiec własnoręcznie pierniki korzystając z przepisu, który ma prawie 500 lat. Dzięki temu każdy jest inny, to dzieci bowiem samodzielnie dozują przyprawy i wszystko mieszają. Jednocześnie zaś poznają historię pierników oraz ich tworzenia.

  Napisz komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *