Zajrzyj !

  Jak kupić idealny kocyk dla dziecka?

  Autor dnia 27 października 2014

  Dla wielu przyszłych bądź świeżo upieczonych mam, problemem staje się kupno idealnego kocyka dla dziecka. Wątpliwości kierowane są w stronę materiału, z jakiego powinny być wykonane, optymalnego rozmiaru oraz ilości, jakimi należy dysponować, aby zapewnić maluszkowi należyty komfort.

   141439532733482200 (2)

  Kocyki dla dzieci powinny być przede wszystkim bezpieczne, co znaczy, że muszą być wykonane z materiałów, które zapewnią skórze maluszka odpowiedni stopień bezpieczeństwa. Tego rodzaju gwarancje dostarcza europejski znak Tekstylia Godne Zaufania, a także certyfikat Oeko-Tex Standard 100. Wspomniane symbole oznaczają, że w ich składzie nie ma substancji szkodliwych dla zdrowia, zaś same kocyki dla dzieci mogą być użytkowane przez maluchy już od pierwszych chwil urodzin. Jeśli już zyskujemy pewność, co do materiału, z którego wykonane jest nasze okrycie, wówczas możemy zastanowić się nad materiałem. Na rynku dostępne są trzy rodzaje – bawełniane, akrylowe oraz z mikrofibry.

  Kocyki dla dzieci z bawełny mogą być wykonane ze 100 procentowej bawełny, bawełny bio lub takiej z domieszką dralony, poliakrylu czy wiskozy. Ich zaletą jest lekkość oraz przewiewność. W kocykach bawełnianych maluch nie ma możliwości przegrzania się, dlatego idealnie nadają się na okres letni lub też do mieszkań, w których panuje wyższa temperatura. Absolutnym hitem są okrycia z bio bawełny, posiadające certyfikat GOTS (Global Organic Textile Standard), co sprawia, że materiał jest wolny od jakichkolwiek substancji szkodliwych. Tego rodzaju kocyki dla dzieci w szczególności polecane są alergikom, cierpiącym na alergię kontaktową. Okrycia akrylowe są grube, bardzo ciepłe oraz niezwykle miłe w dotyku. Idealnie sprawdzają się w przypadku chłodnych dni oraz w mieszkaniach, w których panuje niższa temperatura. Jeszcze innym rodzajem są te wykonane z mikrofibry, określane również mianem mikrofazy, które są cieńsze od akrylowych, jednak nie mniej miłe w dotyku.

  W przypadku kocyków dla dzieci inną, choć równie ważną sprawą są rozmiary. A w tym zakresie oferta producentów jest szalenie imponująca. Na rynku są dostępne okrycia w najmniejszym wymiarze, zaczynające się od 70×90 cm, następnie 75×100, 80×110 cm, aż do tych największych 100×150 i 110×140 cm. Dla maluszków tuż po urodzeniu najlepiej sprawdzą się kocyki w mniejszym wymiarze, do stosowania zarówno w wózkach, jak i fotelikach. Ich zaletą jest fakt, że nie zajmują zbyt dużo miejsca, jednocześnie dając smykowi pełną swobodę ruchów dla rączek i nóżek.

  Napisz komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *