Zajrzyj !

  Mądry wybór to bezpieczna zabawa, czyli jak wybrać grę komputerową dla dziecka

  Autor dnia 15 stycznia 2015

  Według badań przeprowadzonych przez ARC Rynek i Opinia gry komputerowe znajdują się na czwartym miejscu klasyfikacji najbardziej pożądanych przez dzieci prezentów. 40 proc. dzieciaków marzy o takim właśnie podarunku, ale już tylko 8 proc. dorosłych deklaruje, że z chęcią by go kupiło. Dzieje się tak dlatego, że dorośli nie wiedzą jakie są najpopularniejsze rodzaje gier a także jak odpowiednio je dobrać, by były i rozrywką, i nauką.

  142079492336001400

  Przede wszystkim, aby dokonać dobrego wyboru trzeba trafić do sklepu, który dysponuje bardzo szerokim asortymentem. Dużą popularnością cieszą się w tym przypadku sklepy internetowe z zabawkami i grami komputerowymi, takie jak np. 3Kropki. Wybór oferowanych produktów powinien być na tyle duży, by zaspokoić potrzeby nawet najbardziej wymagających graczy i ich rodziców a przy tym nie nadwyrężyć budżetu tych ostatnich.

  Obecnie do najpopularniejszych na rynku gier komputerowych, które oprócz dostarczania zabawy rozwijają także inne umiejętności dziecka należą: gry akcji i sportowe, które rozwijają refleks i poprawiają koordynację wzrokowo-ruchową. Gry strategiczne, które uczą przedsiębiorczego myślenia, planowania, organizowania i zarządzania, gry logiczne – szczególnie łamigłówki uczące kojarzenia faktów, analizy, syntezy i stosowania niekonwencjonalnych rozwiązań oraz gry przygodowe, które rozwijają spostrzegawczość i spryt.

  Warto przy wyborze gry komputerowej zwrócić uwagę na jej dostosowanie do wieku dziecka. Ogólnoeuropejski system ocen gier PEGI dzieli je na przedziały wiekowe od 3, 7, 12, 16 i 18 lat. I tak np. w grupie wiekowej od 7 lat znajdują się gry komputerowe zawierające dźwięki i sceny, które potencjalnie mogłyby przestraszyć młodszą grupę odbiorców. Dlatego też w trosce o najmłodszych, sklep internetowy z zabawkami i grami komputerowymi 3Kropki przygotował specjalny dział gier PC dla dzieci, w którym każdy rodzic znajdzie coś odpowiedniego dla swojej pociechy.

  System PEGI dostarcza również informacji opisującej treść gry za pomocą czytelnych piktogramów umieszczanych na opakowaniach. Odnoszą się one odpowiednio do przemocy, erotyki, dyskryminacji, używek, elementów wywołujących strach, wulgaryzmów, hazardu oraz możliwości rozgrywania gry w sieci. Jednak wszelkie oznaczenia wiekowe i treściowe umieszczane na opakowaniu niekiedy lepiej potraktować jedynie jako sugestię i samodzielnie ocenić na co sami jesteśmy w stanie pozwolić młodemu człowiekowi.

  Napisz komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Przeczytaj poprzedni wpis:
  Gry dla dzieci, młodzieży i dorosłych – planszówki i pozostałe gry powracają do łask

  Gry planszowe były bardzo popularne i przeżywały szczyt swojej popularności na samym początku swojego istnienia, w czasach kiedy gry komputerowe...

  Gadżety filmowe coraz bardziej popularne w Polsce!

  Każdy szanujący się fan chciałby mieć prawdziwy rekwizyt z planu filmowego. Czasami można je kupić na aukcji, jednak nie wystarczy...

  Odzież dziecięca mamatu, czyli wyjątkowe ubrania dla dzieci.

  Ubieranie dzieci wbrew pozorom wcale nie jest takie proste.  Z różnych względów trudno jest dostosować odpowiednią odzież dziecięcą na daną porę roku. Nie...

  Zamknij