Zajrzyj !

  Mało miejsca w pokoju dla dzieci? Wybierz łóżko piętrowe

  Autor dnia 10 maja 2013

  Twoim problemem – jako rodzica – jest niewielki pokój dla dzieci, w którym musisz pomieścić dwójkę, a niekiedy nawet i trójkę pociech? Wspólne spanie nie wchodzi w grę, zaś wstawienie aż kilku łóżek zajmie niemalże całą powierzchnie pokoju? Pomyśl nad łóżkiem piętrowym. Jest to sprawdzone, a zarazem niezwykle wygodne rozwiązanie, które sprawdzi się w każdym przypadku.

  Wielu rodziców ma jednak obiekcje to takiego wariantu. Tymczasem pamiętaj, że odpowiednio dobrane łóżko piętrowe jest nie tylko wygodne, ale również niezwykle bezpieczne. Dowiedz się więc, na co zwracać największą uwagę.

  Odpowiednie łóżko piętrowe, czyli jakie?

  W sklepach meblowych znajdziesz szeroki wybór łóżek piętrowych. Tak obszerny asortyment daje z jednej strony wiele możliwości, zaś z drugiej – utrudnia podjęcie ostatecznej decyzji. Wybierając właściwy mebel do spania, weź pod uwagę zarówno kwestie bezpieczeństwa, jak i komfortu.

  • uwzględnij kwestie bezpieczeństwa

  Najwięcej obaw, jeśli chodzi o łóżka piętrowe, budzą kwestie bezpieczeństwa. Wiadomo – dziecko, które śpi na górze (a niekiedy jest to spora wysokość) narażone jest na ewentualność wypadnięcia. Przezorny rodzic nawet nie chce wyobrażać sobie tego, jaka krzywda mogłaby stać się maluchowi po takim upadku.

  Na szczęście dostępne na rynku łóżka piętrowe mają odpowiednią konstrukcję. Solidny jest stelaż, który jest odporny na duży nacisk, nie powodując zapadnięcia dna. Dzięki temu dziecko nie śpiące na górze nie wpadnie ?piętro niżej?.

  Istotne znaczenie mają również szczebelki. Powinny mieć odpowiedni rozstaw, dzięki któremu ryzyko utknięcia nóżek, rączek czy główki będzie wyeliminowane – podobnie jak w przypadku łóżeczek dla niemowląt. Tutaj ważna jest również barierka, która zapobiega wypadnięciu śpiącej pociechy.

  Wybierając łóżko piętrowe i uwzględniając kwestie bezpieczeństwa, nie można pominąć znaczenia schodków. Są one konieczne, ponieważ dziecko musi mieć możliwość wdrapania się na górę. Bardzo ważne jest to, by stopnie były odpowiednio głębokie – dzięki temu dziecko bez trudności postawi nóżkę w stabilny sposób. Same zaś schodki powinny być wykonane z solidnych materiałów, które będą odporne na ciężar malucha.

  • weź pod uwagę wygodę podczas snu

  Choć za komfort spania odpowiada przede wszystkim materac, odpowiednie łóżko piętrowe ma także ogromne znaczenie. Musisz wziąć pod uwagę przede wszystkim rozmiar takiego łóżka, dostosowując go do wzrostu malucha. Najważniejsze jest to, by miejsce do spania nie było zbyt ciasne. Dlatego wybieraj te meble, które są większe. Wówczas będą mogły posłużyć nawet kilkanaście lat.

  Drewniane czy metalowe?

  Zastanawiając się, jakie łóżko piętrowe kupić, zwykle brane są pod uwagę dwie możliwości: drewniane lub metalowe. Które z nich jest lepszą opcją?

  Tak naprawdę oba są solidne i wytrzymałe. Można więc powiedzieć, że wszystko jest tutaj kwestią indywidualną.  Wiele zależy od ogólnej aranżacji pokoju dziecięcego oraz osobistych preferencji rodziców i dzieci.

  Można także pokusić się o połączenie drewna i elementów metalowych, wybierając nowoczesne łóżka piętrowe.

  active-white-lozko-pietrowe

   

  Łóżko piętrowe Acitve White dostępne jest na stronie http://mebledladziecka.com.pl/lozka-pietrowe/777-active-white-lozko-pietrowe.html.

  Możesz także rozważyć zakup modelu, który doskonale sprawdzi się w przypadku miłośników motoryzacji oraz fanów bajkowych postaci. W asortymencie sklepów z meblami dziecięcymi coraz częściej pojawiają się łóżka w kształcie samochodów, wozów strażackich, itp.

  speedy-pietrowe-lozko

  TUTAJ możesz zakupić takie łóżko piętrowe, które doskonale sprawdzi się w pokoju chłopięcym.

  Łóżko nie tylko do spania?

  O ile jeszcze kilkanaście lat temu łóżka piętrowe służyły przede wszystkim do spania, tak współczesne modele mogą spełniać jeszcze inne zadania. Wyposażone są w dodatkowe elementy, które sprawiają, że łóżko w nocy służy do spania, zaś w dzień zamienia się w domowy plac zabaw.

  Jest to świetna propozycja, jeśli na dworze panuje niepogoda, a dziecko nie ma ochoty na oglądanie bajek czy układanie puzzli. Musisz jednak wiedzieć, że najczęściej takie łóżka piętrowe przeznaczone są dla jednej osoby. Są jednak doskonałą alternatywą tradycyjnych tapczaników jednoosobowych.

   

  Zakup łóżka piętrowego musisz bardzo dokładnie przemyśleć. Uwzględnij wszystkie kryteria i weź pod uwagę również zdanie malucha. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że podjęta decyzja była słuszna.

  lozko-ze-zjezdzalnia-i-z-igloo

  Jednoosobowe łóżko piętrowe z igloo oraz zjeżdżalnią znajdziesz w sklepie mebledladziecka.com.pl.

  Jeśli chcesz, by łóżko piętrowe służyło Twojemu dziecku nie tylko do spania, możesz zdecydować się na zakup modelu będącego jednocześnie miejscem do spania, jak i miejscem do odrabiania lekcji. Łóżko piętrowe może być połączone z biurkiem oraz szafką i półkami.

  bed-1-lozko-z-biurkiem-i-szafka

  To niezwykle funkcjonalne łóżko piętrowe dostępne jest tutaj: http://mebledladziecka.com.pl/lozka-pietrowe/469-bed-1-lozko-z-biurkiem-i-szafka.html.

  Napisz komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *