Zajrzyj !

  Maty piankowe pobudzą wyobraźnię malucha

  Autor dnia 22 lutego 2013

  Od momentu pojawienia się na rynku mat piankowych, cieszą się one ogromną popularnością wśród rodziców. Jest to bowiem taki produkt, który łączy w sobie zalety praktyczne z walorami edukacyjnymi. Jeśli zastanawiasz się nad ich zakupem sprawdź, dlaczego ceni je tak wiele osób.

  Jeśli spotykasz się z takim produktem po raz pierwszy, z pewnością zastanawiasz się, jaki pożytek może mieć niemowlę z takiej maty. W końcu to tylko kawałek pianki, która – choć kolorowa – z pewnością nie działa żaden w sposób na dziecko.

  Maty z pianki nie tylko zamiast dywanu

  Pamiętaj jednak, że maty z pianki to nie tylko doskonały sposób izolacji termicznej, choć jeszcze kilkanaście lat temu tylko takie produkty można było znaleźć na rynku. Wiadomo przecież, że maluchy najczęściej bawią się na podłodze, a gdy ta jest zimna – nietrudno o przeziębienie.

  Typowe maty piankowe faktycznie nie należały do atrakcyjnych. W zasadzie maluch nie miał z niej żadnego pożytku. Dlatego producenci wpadli na pomysł, by tego rodzaju produkty przynosiły także inne korzyści dziecku. I jak się okazuje w praktyce – kolorowe maty z pianki to jedna z najlepszych praktycznych zabawek, które można podarować maluchowi. A to dlatego, że takie puzzle podłogowe oddziałują na wszystkie zmysły dziecka, skutecznie wpływając na jego rozwój.

  Maty z pianki zapewniają kreatywną zabawę. Pomagają w rozwijaniu zdolności psychomotorycznych, pobudzają wyobraźnię, a także ćwiczą koncentrację.

  Pamiętaj również o tym, że puzzle piankowe, jeśli rozłożone są na podłodze, amortyzują upadki. Sprawdzają się więc doskonale dla niemowląt, które jeszcze nie zdążyły opanować sztuki chodzenia.

  Jakie maty piankowe wybrać?

  W związku z rosnącą popularnością tego rodzaju produktów, na rynku pojawia się coraz większych wybór mat piankowych. Różnią się między sobą nie tylko ceną, ale przede wszystkim parametrami. Jak zatem spośród tak ogromnego wyboru wybrać najlepsze?

  Przede wszystkim unikaj tych produktów, które pochodzą z niesprawdzonych źródeł, a przy tym brzydko pachnących. Bardzo możliwe, że zawierają one w swoim składzie substancje szkodzące maluchowi – mogące wywoływać podrażnienia i reakcje alergiczne. Dlatego też wybieraj wyłącznie te maty piankowe, które posiadają odpowiednie atesty.

  Istotne znaczenie mają również odpowiednie parametry izolacyjne. Im lepsze, tym większe prawdopodobieństwo, że chłód bijący od podłoża nie wpłynie negatywnie na stan zdrowia pociechy.

  Bezpieczne puzzle piankowe, które zapewniają odpowiednią izolację termiczną, dostępne są w sklepie: http://www.fabrykawafelkow.pl/40-maty-piankowe-materialowe-edukacyjne-dla-dzieci.

  Podczas zakupów zwróć uwagę również na grubość mat. Im grubsza, tym bardziej miękka. To zaś pozwala maluchowi na bezpieczną i wygodną zabawę. Dlatego najlepiej sprawdzają się maty o grubości co najmniej 16 mm.

  Weź pod uwagę również ich wielkość, uzależniając wybór od potrzeb dziecka. Jeśli puzzle mają służyć nie tylko do układania, ale również raczkowania, lepsze będą większe.

  Unikaj natomiast mat jednokolorowych, które tak naprawdę będą zapewniały jedynie dobrą izolację termiczną. Pod warunkiem oczywiście, że będą posiadały odpowiednie parametry oraz nie będą cienkie. Niestety takie maty również dostępne są na rynku. Dlatego unikaj ich niczym ognia.

  Maty piankowe możesz wszędzie zabrać

  To kolejna zaleta, która sprawia, że w maty z pianki warto zainwestować. Z reguły nie zajmują wiele miejsca, a dziecko może mieć świetną zabawę bez względu na to, czy znajduje się w swoim domu, u dziadków, czy w domu znajomych.

  Maty z pianki dają dziecku wiele radości. Pobudzają wyobraźnię oraz angażują podczas zabawy zmysł wzroku i dotyku. Posiadają przy tym wiele praktycznych zalet. Dlatego warto na nie postawić.

  3 Comments

   Napisz komentarz

   Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *