Zajrzyj !

  Misiowe układanki rozwiną kreatywność

  Autor dnia 9 czerwca 2013

  O tym, jak ważny jest rozwój kreatywności od najmłodszych lat, wiadomo nie od dziś. Służą temu odpowiednio dobrane zabawki edukacyjne, które nie tylko dostarczają mnóstwo radości. Dzięki swoim walorom dydaktycznym pozwalają dzieciom nabyć nowych umiejętności.

  Doskonałym pomysłem na połączenie zabawy z nauką są misiowe układanki drewniane. Przeznaczone są dla maluchów powyżej 3. roku życia. Znakomicie sprawdzają się jako zabawka edukacyjna w domu oraz przedszkolu.

  Układanka drewniana Dwa misie (http://szkolnis.pl/pl/p/Dwa-misie-ukladanka-drewniana/118) to klocki, dzięki którym w dowolny sposób można zmieniać ubranka misiom. Do dyspozycji dziecka jest aż 36 klocków, z których maluch może ułożyć mnóstwo kombinacji nowych strojów, otrzymując jednocześnie nowe misie. Układanka zawiera spore elementy, dlatego jest bezpieczna dla każdego dziecka (nie istnieje ryzyko połknięcie klocka). Jest przy tym niezwykle starannie wykonana. Wszystkie elementy znajdują się w ozdobnej skrzyneczce, która pozwala utrzymać porządek.

  Na podobnej zasadzie została stworzona inna układanka – Para misiów z dzieckiem (http://szkolnis.pl/pl/p/Para-misi-z-dzieckiem-ukladanka-drewniana/113). W tym przypadku jednak maluch może dobierać i zmieniać stroje dla dwóch dorosłych misiów oraz jednego mniejszego. Dzięki temu zabawa może trwać znacznie dłużej, dając wiele uciechy dziecku. Dodatkowym atutem jest to, że wieczko skrzynki posiada specjalne wyżłobienia, co pozwala na umieszczanie tam elementów układanki. W ten sposób taka zabawa rozwija również precyzję ruchów oraz koordynację wzrokowo-ruchową.

  Tego rodzaju układanki doskonale nadają się do stymulowania rozwoju kreatywności. Podczas zabawy dziecko staje się niczym projektant mody bądź stylista, który dobiera misiom odpowiednie ubranka. Ich zaletą jest fakt, że układanki nie są drogie, dlatego tym bardziej warto zainwestować w taki zakup.

   

  Napisz komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *