Zajrzyj !

  Mocny fotelik 9-18kg – Jak ważne jest bezpieczeństwo!

  Autor dnia 5 września 2015

  O tym, jak ważne jest bezpieczeństwo dziecka w samochodzie i fotelik, należy mówić nieustannie. Choć wiedza współczesnych kierowców i rodziców jest coraz większa, nigdy nie powinni oni rezygnować z kolejnych możliwości nauki.

  Foteliki samochodowe podzielono na kategorie wiekowe nie bez powodu. Odpowiednio dobrane ?rozmiary? pozwalają na poprawę bezpieczeństwa dziecka w czasie podróży. Najlepszym rozwiązaniem jest stosowanie siedzisk dedykowanych konkretnym grupom.

  Popularne foteliki grup mieszanych: 9-25, 15-36, są ciekawym rozwiązaniem, jednak użytkowanie ich przez kilka lat bez przerwy, może obniżać ich efektywność i zmniejszać funkcjonalność. Choć są projektowane przez ludzi z ogromnym doświadczeniem i produkowane z należytą pieczołowitością, żywotność konkretnych materiałów jest ograniczona. Warto więc sięgnąć do kategorii węższych.

  Solidny produkt

  kiddy phoenixfix 3, to fotelik do którego można przesadzić dziecko, które osiągnęło wagę 9 kilogramów. Pozwala małemu pasażerowi podróżować przodem do kierunku jazdy. Dziecko będzie mogło utrzymać kontakt wzrokowy z otoczeniem i rodzicami.

  Fotelik kiddy phoenixfix 3 został wykonany z mocnej, wytrzymałej pianki absorbującej siły podczas wypadku. Mocniejsze drgania oraz energia pochodząca z ewentualnego zderzenia zostaną wchłonięte przez skorupę fotelika.

  kiddy phoenixfix pro 2

  Źródło: http://www.babyland.pl/pl/product/54720,kiddy-phoenixfix-3-fotelik-9-18kg

  Specjalnie wyprofilowane osłony boczne są w stanie ochronić malucha w przypadku zderzeń bocznych. Poprowadzono je na całej długości oparcia, dzięki czemu zapewniają bezpieczeństwo głowy oraz tułowia. Równocześnie nie są zbyt ?wysokie?, co sprawia, że dziecko nie wychyla się, by zobaczyć, co je otacza. To rozwiązanie zmniejsza zagrożenie uszkodzeń kręgosłupa na odcinku szyjnym.

  W przypadku zderzeń czołowych, dziecko chronią szerokie, mocne pasy bezpieczeństwa. Osłony z tworzywa sztucznego, które na nich zamontowano przeciwdziałają skręcaniu się materiału i lepsze rozłożenie przeciążeń działających w trakcie wypadku.

  Wygoda i higiena

  Nie sposób nie wspomnieć o regulowanym zagłówku i pięciu stopniach ustawienia siedziska, co pozwala zapewnić dziecku wygodną i bezproblemową podróż. Maluch może się więc poruszać zarówno w pozycji siedzącej i wygodnie obserwować otoczenie, a kiedy się zmęczy, uciąć sobie drzemkę w pozycji pół-leżącej.

  Producent wprowadził także udogodnienie dla rodziców – zdejmowaną tapicerkę. Umożliwia to sprawne i szybkie czyszczenie tkaniny.

  Napisz komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *