Zajrzyj !

  Moda na eko-zabawki?

  Autor dnia 9 maja 2013

  Ekologiczny styl życia objawia się nie tylko w zdrowym odżywianiu i prowadzeniu odpowiedniego stylu życia. Coraz więcej rodziców miłością do ekologii próbuje ?zarazić? swoje maluchy. Stąd moda na eko-zabawki.

  Zastawiasz się, czy takie zabawki są w stanie dać radość maluchom? Radość większą niż śpiewająca lalka, opowiadający bajki miś czy sterowany samochód? Na pewno, ponieważ zabawki ekologiczne – pod względem atrakcyjności – nie ustępują tym nowoczesnym.

  Dobra eko-zabawka, czyli jaka?

  Pamiętaj, że eko-zabawki nie tylko gwarantują wiele radości, ale również wykazują walory edukacyjne. Stawiając na takie produkty, możesz mieć pewność, że Twoja pociecha będzie miała z zabawy wiele pożytku.

  Ale jak wybrać te produkty, które faktycznie sprzyjają ekologii? Jeśli chcesz mieć pewność, że zabawka, którą zamierzasz kupić jest rzeczywiście eko, zwróć uwagę na to, czy:

  – powstała w warunkach sprzyjających środowisku naturalnemu,

  – została wykonana z surowców pochodzenia naturalnego lub z surowców pochodzących z recyklingu,

  – nie stanowi zagrożenia dla dziecka – jest całkowicie bezpieczna,

  – posiada walory edukacyjne, pobudza kreatywność i wyobraźnię.

  Zabawki drewniane znów wracają do łask

  Z pewnością zabawki drewniane kojarzą Ci się z Twoim dzieciństwem. Choć od tego czasu w tej kwestii sporo się zmieniło, nie zostały one całkowicie wyparte przez nowoczesność.

  Wiedz, że drewniane zabawki są maksymalnie ekologiczne, ponieważ zostały wykonane z naturalnego surowca. Poza tym, że są niezwykle trwałe (potrafią przetrwać nawet kilkadziesiąt lat bez większego uszczerbku na ich jakości), wykazują wiele zalet edukacyjnych.

  Gwarantują dobrą zabawę, a przy tym pozwalają maluchowi nabywać nowych umiejętności. Zabawki z drewna doskonale rozwijają wyobraźnię i kreatywność, jak również pozwalają ćwiczyć czynności manualne. Mogą służyć do nauki liczenia, nauki kolorów, itp.

  Wśród zabawek drewnianych najbardziej popularne są klocki. Tego rodzaju produkty są doskonałe dla dzieci w każdym wieku. Młodsze pociechy mogą budować z nich proste wieże, zaś dzieci starsze – bardziej skomplikowane konstrukcje.

  Warto zwrócić również uwagę na drewniane puzzle. Ich zaletą jest pobudzanie wyobraźni oraz ćwiczenie spostrzegawczości. Tego rodzaju zabawki należy wybierać względem wieku – w zależności od stopnia trudności. W ofercie sklepów pojawiają się drewniane układanki nie tylko dla dzieci starszych, ale również 3-latków.

  puzzle drewniane

   

  Ta ciekawa układanka drewniana, pozwalająca na komponowanie zestawów ubrań dla misiów, dostępna jest w sklepie: http://szkolnis.pl/pl/p/Dwa-misie-ukladanka-drewniana/118.

  Zabawki drewniane edukacyjne to również wszelkiego rodzaju kolejki z torami, a także domino.

   Eko-zabawki nie tylko z drewna?

  Ekologiczne zabawki to nie tylko drewno, ale również ?. karton. Okazuje się, że takie zabawki nie tylko sprzyjają środowisku, ale dają wiele radości.

  Kartonowe zabawki rozwijają kreatywność. Już samo ich składanie, a potem jeszcze zabawa pobudza twórcze myślenie. Ponadto doskonale ćwiczą manualne zdolności maluchów. A co najważniejsze – są bezpieczne i ? nie zajmują wiele miejsca. Zabawki z łatwością można złożyć  i przechować w dowolnym miejscu.

  Na uwagę zasługują również zabawki z wikliny, które – choć były modne jakieś kilkadziesiąt lat temu – znów pojawiają się w domach. Dziewczynki bardzo chętnie będą bawiły się wózkami i kołyskami dla lalek, zaś chłopcy – samochodzikami.  Zaletą takich wiklinowych wyrobów jest 100% bezpieczeństwa oraz atrakcyjność pod względem ceny.

   

  Eko-zabawki wcale nie są gorsze niż te najbardziej popularne akcesoria do zabawy. Ba, są nawet modniejsze, ponieważ we współczesnym świecie coraz bardziej w cenie jest troska o środowisko naturalne. Dlatego też, zanim po raz kolejny kupisz swojemu dziecku sterowany samochodzik czy plastikowe klocki zastanów się, czy nie lepszym rozwiązaniem są eko-zabawki.

  2 Comments

   Napisz komentarz

   Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *