Zajrzyj !

  Mozaika w pudełku, czyli układanka edukacyjna

  Autor dnia 31 maja 2013

  O tym, jak ważną rolę odgrywają gry edukacyjne, wiadomo nie od dziś. Pedagodzy podkreślają wielość ich zalet oraz pozytywny wpływ na rozwój dziecka. Ich specyfika sprawia, że maluch zdobywa nowe umiejętności w sposób atrakcyjny – bez poczucia, że nauka jest nudna.

  Gry dydaktyczne to nie tylko nauka cyferek czy literek. To także możliwość pobudzenia wyobraźni i kreatywności. Doskonałym tego przykładem może być Mozaika w pudełku (http://szkolnis.pl/pl/p/Mozaika-w-pudelku/876) – prosta, a zarazem niezwykle ciekawa układanka dla każdego malucha.

  Do dyspozycji dziecka jest ażurowa tablica oraz zestaw różnokolorowych koralików.  Co prawda do zestawu dołączona jest książeczka z gotowymi obrazkami, jednakże istnieje możliwość również tworzenia własnych – dowolnych obrazów. W ten sposób pociecha może dać upust swojej wyobraźni, a przy tym rozwijać kreatywność i ćwiczyć pamięć.

  Jednak to nie jedyne możliwości i walory edukacyjne, jakie niesie ze sobą Mozaika w pudełku. Konieczność umieszczania niewielkich koralików na ażurowej tablicy pozwala na ćwiczenie zdolności manualnych. Istotne znaczenie ma przecież precyzja ruchów, dzięki którym możliwe jest umieszczenie koralika w odpowiednim miejscu na tablicy. Ważna jest również koordynacja ruchowa, którą także pozwala ćwiczyć ta mozaikowa układanka.

  Układanka przeznaczona jest dla dzieci powyżej 4. roku życia. Z uwagi na swoją specyfikę, pociecha może bawić się samodzielnie.

  Mozaika w pudełku to świetny przykład gry – układanki dydaktycznej, która nie tylko rozwija kreatywność i pobudza wyobraźnię, ale również pozwala trenować zdolności manualne.

  Napisz komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *