Zajrzyj !

  Nie taki dentysta straszny, jak go malują!

  Autor dnia 6 czerwca 2019

  Chociaż najczęściej wygląda zupełnie niepozornie, odnosi się do nas z życzliwością, kulturą i oferuje nam pełny profesjonalizm wykonywanych usług, wielu z nas ma ochotę wziąć nogi za pas na sam jego widok. Gabinet stomatologiczny jawi się niczym gabinet tortur, a biały kitel i widok narzędzi dentystycznych przyprawiają o palpitacje serca. Czy każda wizyta u dentysty musi wyglądać w ten sposób? I czy naprawdę jest się czego bać?

  Wbrew pozorom i wielu żartom opartym na stereotypach, stomatolog to nie ktoś, kogo należy się obawiać, a wykwalifikowany specjalista, który w odpowiedni sposób zadba o stan naszego uzębienia. To on najlepiej i najskuteczniej pomoże nam w przypadku bolącego zęba, który spędza sen z powiek, a jego czujne oko wychwyci nawet drobne ubytki, które nie zdążyły jeszcze dać się we znaki. Dlatego tak ważne są systematyczne wizyty kontrolne. Mobilizacja do częstszego odwiedzania gabinetu stomatologicznego naprawdę może nam się opłacać i zapobiec postępującym szybko zmianom chorobowym w zębach.

  Uśmiech niczym z reklamy

  Warto pamiętać o tym, że wizyty u dentysty nie zawsze muszą wiązać się z bólem i leczeniem próchnicy. Mogą mieć one znacznie przyjemniejszy charakter i opierać się na aspekcie estetycznym. Przykładowo, wybielanie zębów to coraz bardziej powszechny zabieg, który pozwala cieszyć się olśniewającym i śnieżnobiałym uzębieniem, niczym wyjętym z reklamy. Wykonany przez profesjonalistę, jest w pełni bezpieczny i bezbolesny oraz zapewnia znakomite rezultaty.

  Kolejnym sposobem na poprawienie stanu uzębienia są implanty zębowe, czyli rozwiązanie stosowane w przypadku nieco poważniejszych problemów, takich jak brak zęba, bądź większej ich ilości. Zaawansowana technika umożliwia wstawienie implantów o wyglądzie idealnie dopasowanym do wyglądu naturalnych zębów. Co istotne, cały zabieg jest wykonywany w znieczuleniu, a więc po raz kolejny otrzymujemy wspaniały wygląd uzębienia przy kompletnym braku bólu.

  Podsumowując – jeśli znajdziemy odpowiedniego stomatologa, lęk przed wizytą w gabinecie okaże się zupełnie bezpodstawny. Nawet jeśli wizyty u dentysty nie staną się naszą ulubioną aktywnością, pamiętajmy, że systematyczna troska okazywana naszemu uzębieniu zaprocentuje w przyszłości i pozwoli uniknąć wielu nieprzyjemnych problemów, a także cieszyć się wspaniałym uśmiechem.

  Napisz komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *