Zajrzyj !

  Ochraniacz na materac – zbędny czy użyteczny gadżet ?

  Autor dnia 5 listopada 2013

  Nawet najlepszej jakości materac potrzebuje dodatkowej ochrony, szczególnie jeśli przeznaczany jest dla dzieci. Wiadomo przecież, że pociechy, szczególnie te najmłodsze, bardzo często mają problem z niekontrolowanym nocnym sikaniem. Dlatego warto zastanowić się czy specjalny ochraniacz na materac nie sprawdzi się w tym przypadku.

  Podkładka – idealne zabezpieczenie materaców dziecięcych

  To właśnie materac jest najbardziej narażoną na zabrudzenia częścią łóżka. Rozlane mleko, sok, przesiąkająca pieluszka – to najczęstsze wypadki, które zdarzają się na dziecięcym łóżeczku.  Warto mieć świadomość, że wszelkie rozlane płyny bardzo łatwo przenikają do środka materaca. To zaś stanowi doskonałe środowisko dla rozwoju drobnoustrojów.

  Jeśli materac posiada zdejmowany pokrowiec, utrzymanie czystości jest dużo łatwiejsze. Nie oznacza to jednak, że zupełnie bezproblemowe. Warto mieć świadomość, że nie wszystkie materace posiadają zdejmowany pokrowiec. To zaś znacznie utrudnia dokładne czyszczenie materaców – ba, jest to wręcz niemożliwe. A nawet jeśli pokrowiec można zdjąć, jest on często dość gruby – na tyle, że jego upranie i tak nie będzie wykonalne.

  Dlatego specjalne podkładki na materac pozwalają na dużo łatwiejsze utrzymanie czystości. Doskonale chronią przed wszelkimi zabrudzeniami, pozwalając na wieloletnie użytkowanie materaców.

  Najważniejsze zalety ochraniaczy na materac

  Ochraniacze materaców to doskonałe rozwiązanie, które wyróżnia się wielością zalet. Stawiając na tego typu produkty masz pewność, że w 100% zabezpieczasz materac przed przemoczeniem i gromadzeniem się nadmiaru drobnoustrojów.

  • Wodoodporność

  Najlepszej jakości ochraniacze na materace są przede wszystkim wodoodporne. Nie pozwalają, by płyny wnikały do wnętrza materaca, lecz zatrzymują je w swoich warstwach. Dzięki temu masz pewność, że we wnętrzu materaca nie będą zbierały się szkodliwe drobnoustroje.

  • Oddychalność

  W wysokiej jakości ochraniaczach dolna spodnia część została wykonana ze specjalnej włókniny, pozwalającej na pełną oddychalność. Nie blokuje ona przepływu powietrza, co gwarantuje niebywały komfort snu.

  • Łatwe wkładanie i zdejmowanie

  Ochraniacz posiada specjalne gumki, które pozwalają na bardzo proste i szybkie zamocowanie podkładki. Dzięki temu masz przy tym pewność, że ochraniacz będzie dobrze przylegał do powierzchni materaca – pozostanie on na swoim miejscu. Za sprawą gumeczek, pokrowiec bardzo także łatwo zdjąć.

  • Bezproblemowe czyszczenie

  Podkładka to niezwykle praktyczne rozwiązanie. W razie zabrudzenia ochraniacz można szybko zdjąć i uprać – nawet w pralce. Dzięki temu masz pewność, że pokrowiec zostanie dokładnie oczyszczony i pozbawiony wszelkich śladów po wylanych płynach.

  ochraniacz-na-materac

  Idealny dla dzieci ochraniacz materaca znajdziesz w sklepie hippo-sklep.pl. Wykonany z najwyższej jakości materiałów, stanowi najlepsze zabezpieczenie. Zapobiega szybkiemu wsiąkaniu wylanych płynów oraz wszelkim innym zabrudzeniom. Gwarantuje łatwość utrzymania czystości. Został przystosowany do wymiarów dziecięcych materaców – 90 x 120 cm.

  • Lepsza ochrona przed przemakaniem

  Najlepszej jakości ochraniacze na materace nie dopuszczają do szybkiego wchłaniania płynów. Stanowią dodatkową warstwę, która zmniejsza przemakanie materaca. Dzięki temu rozlany płyn nie wnika w całości do wnętrza materaca, co zapobiega rozwojowi drobnoustrojów.

  Praktyka pokazuje, że ochraniacze na materace nie są żadnym zbędnym gadżetem. To niezwykle przydatny produkt, o czym przekonało się już wielu rodziców. Należy tylko pamiętać, iż nie każdy ochraniacz jest nieprzemakalny – lepiej zapytać w sklepie.

  Napisz komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *