Zajrzyj !

  Odpowiedni wózek dziecięcy to podstawa

  Autor dnia 2 sierpnia 2015

  Rodzice nie zawsze zdają sobie sprawy z tego, jak istotnym elementem jest jakość produktu. Oczywiście, nauczeni jesteśmy doświadczeniem, że to co drogie, nie zawsze jest w pełni funkcjonalne, nie zawsze działa tak jak powinno, a produkty z ?teoretycznie? niższej półki, w pełni nas satysfakcjonują.

  To, rzecz jasna, kwestia gustu, potrzeb i tego, czy znamy swoje oczekiwania względem produktu. I, czy nie damy się zwieść specjalistom od marketingu. Nie da się ukryć, że ważna jest także zasobność naszego portfela.

  Kwestia doboru wózka dziecięcego to niezwykle istotny problem młodych rodziców. Współczesny rynek oferuje dziesiątki, a nawet setki produktów w podobnych kategoriach cenowych, rozmiarach i kolorach. Na co należy zwracać uwagę przy wyborze najlepszej oferty?

  Funkcjonalność

  To chyba najważniejsza cecha wózka dziecięcego. To nie może być produkt, którego da się użyć tylko i wyłącznie w konkretnych warunkach. Dobry wózek ma się sprawdzić terenie, na ulicy, sklepie i poddawać się pewnym modyfikacjom.

  Dotyczy to przede wszystkim wózków głębokich w tzw. wersjach 2in1 lub 3in1. Ramy powinny być wyposażone w specjalne adaptery, dzięki którym można z powodzeniem zamienić wózek głęboki na spacerowy, a nawet wpiąć fotelik samochodowy. Dzięki takim rozwiązaniom, stosowanym od lat przez duże firmy, znacznie poprawił się komfort użytkowania wózków.

  Zwróćcie uwagę także na to, jak działa układ jezdny wózka, jakie ma koła, blokady i hamulce. Jeśli mieszkacie w mieście, w bloku lub kamienicy, dobre okażą się te z pianki. Są wytrzymałe, dostosowane do jazdy po równym, utwardzonym terenie. Ich rozmiary oraz waga pozwolą na swobodniejsze wnoszenie i znoszenie wózka po schodach (koła gumowe ważą nawet 2 kg!) oraz łatwiejsze podjazdy na krawężnik.

  Wózek dziecięcy Joolz 3w1 QuadroŹródło: https://www.babyland.pl/pl/product/117243,x-lander-x-follow-wozek-spacerowy

  Duże, gumowe koła (pompowane lub pełne) lepiej sprawdzą się na przedmieściach, w okolicy lasów i dużych parków, gdzie infrastruktura drogowa wygląda nieco inaczej.

  Mocna konstrukcja

  Wytrzymałość wózka to cecha, którą należy traktować na równi z funkcjonalnością. Wybierzcie ten model, który wyda Wam się najmocniejszy. Sprawdźcie ramę, czy nie jest wykonana z plastiku, a z metalu (najlepiej lekkiego aluminium), zobaczcie jak wygląda kwestia amortyzacji kół i siedziska (lub gondoli).

  Wózek dziecięcy stelaż

  Odpowiednie poszycie

  W kwestii wytrzymałości spore znaczenie ma także to, z czego wykonane jest poszycie wózka. Gondola w wózku głębokim powinna zapewnić optymalne warunki cieplne. W miesiącach letnich powinna chronić przed słońcem i umożliwić wentylację (otwory/szczeliny wentylacyjne), a zimą stawać się tarczą ograniczającą śnieg, deszcz i wiatr.

  Tego typu funkcje mogą spełniać zarówno poszycia z materiałów naturalnych (stosuje je m.in. Joolz), jak i poliestrowych czy skóropodobnych (Tako). Tego typu wózki do nabycia m.in. w babyland.pl

  Odpowiednie poszycie wózka

  Gwarancja

  Niestety, żyjemy w czasach w których nic nie trwa wiecznie. Nawet najlepsze, markowe produkty mają określoną żywotność, a czasem zdarzają się wady ukryte, których nie da się ujawnić w procesie weryfikacji jakości w fabryce. Zwyczajnie trzeba czasu.

  Wybierając konkretny produkt zawsze starajcie się dowiedzieć, czy sklep posiada możliwość szybkiego serwisu wózka (w przypadku niewielkich usterek), czy daje dwuletnią gwarancję i zapewnia kontakt z producentem, gdy wada okaże się poważna.

  4 Comments

   Napisz komentarz

   Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *