Zajrzyj !

  Odpowiednia niania dla naszego dziecka

  Autor dnia 26 lutego 2017

  Wielu rodziców bardzo szybko decyduje się na powrót do pracy lub potrzebuje pomocy w codziennych obowiązkach. Rozwiązaniem, na jakie najczęściej się decydują jest zatrudnienie pomocy. Niania dla dziecka to odpowiednia osoba, która może otoczyć opieką dziecko, zorganizować mu ciekawie czas i wpływać na jego rozwój.

  Przy zatrudnianiu pomocy, warto wiedzieć, na jakie elementy zwrócić uwagę, aby zatrudnić osobę, która będzie wiarygodna i będzie dobrze wywiązywać się ze swoich obowiązków. Chcąc zatrudnić opiekunkę do dziecka, należy wcześniej sprawdzić jej wiarygodność. To nic złego, jeżeli poprosisz o pokazanie dowodu osobistego i spytasz o potwierdzone referencje. Większość rodziców chce, aby ich dzieckiem opiekował się ktoś, kto ma doświadczenie. Trzeba jednak dokładnie wypytać panią o to, czy pracowała w zawodzie, czy tylko opiekowała się dzieckiem znajomych, czy rodziny. Osoba chcąca opiekować się dzieckiem zawodowo, powinna mieć także odbyty kurs pierwszej pomocy.

  W przypadku zatrudnienia niani najważniejsze jest pierwsze spotkanie. Przyszła opiekunka powinna od razu nawiązać kontakt z dzieckiem. Liczą się gesty i zachowania, które występują w pierwszym kontakcie. To jak niania przywita się z dzieckiem i jak będzie się z nim bawić. Rodzice powinni zwrócić uwagę również na to, jaką prezencję posiada opiekunka. Bardzo ważne jest, aby osoba zajmująca się dzieckiem posiadała krótkie paznokcie, co pozwoliłoby swobodnie pracować z dzieckiem, a dodatkowo prezentowała się schludnie i kulturalnie. Zatrudnienie idealnej niani nie jest proste, ponieważ zazwyczaj zajmuje to bardzo dużo czasu. Rodzice powinni od razu określić jakiej osoby poszukują i czego będą w przyszłości od niej wymagać. Na rozmowie kwalifikacyjnej, trzeba pamiętać o zadaniu istotnych pytań i sprawdzeniu wszystkich najważniejszych informacji. Warto porozmawiać bezpośrednio z kandydatką i zapytać ją o jej motywację do pracy oraz jej oczekiwania wobec rodziców i miejsca pracy.

  Jeden komentarz

   Napisz komentarz

   Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *