Zajrzyj !

  Odzież do karmienia ? wynalazek, który zrewolucjonizował matczyne życie!

  Autor dnia 4 listopada 2015

  Odzież do karmienia, z całą pewnością ułatwia  matce karmiącej piersią normalne funkcjonowanie. Dzięki temu, macierzyństwo, a zwłaszcza jego początki, mogą być dużo przyjemniejsze. Oczywiście nikt nie obiecywał, że będzie łatwo i rzeczywiście bywają chwile w życiu mamy i taty, kiedy jest trochę pod górkę. 

     

  Większość specjalistów z dziedziny neonatologii czy pediatrii przekonuje jak niezwykle istotnym jest karmienie dziecka piersią. Pierwsze miesiące życia maluszka są niesamowicie ważne i mogą w znacznym stopniu zaważyć na jego rozwoju w przyszłości. W okresie niemowlęcym dziecko rozwija się niezwykle szybko. Wraz z mlekiem matki otrzymuje nie tylko niezbędne składniki potrzebne do rozwoju i wzrostu, ale także szereg różnego rodzaju przeciwciał, dzięki którym może ono zbudować swój własny system obronny. Niestety po porodzie już nie jest tak super bezpiecznie jak w maminym brzuszku i musi sobie w dużej mierze radzić samodzielnie.

    

  Niestety nie każdej matce dane jest karmić swojego potomka piersią, z różnych względów. Jedne nie maja po prostu wystarczającej ilości pokarmu, innych pokarm jest niepełnowartościowy, lub też co gorsza, maluch jest uczulony na mleko, a ściślej na jego białko. Wiele kobiet zanim rozpozna, że coś jest nie tak odchodzi od zmysłów i nawet często przez myśl im nie przejdzie, że ich mleko może maluchowi szkodzić. Otóż, bywa i tak i nie jest to żadne piętno, ani wstyd. Po prostu czasami tak się zdarza. W kwestii tego jak długo należy karmić piersią nie ma wciąż jednogłośności. Z całą pewnością jednak nie krócej niż przez pierwsze sześć miesięcy życia dziecka.

  To jednak czy kobieta decyduje się na karmienie piersią i jak długo będzie to robić zależy tylko i wyłącznie od niej i tak naprawdę nikt nie ma prawa w jej decyzję ingerować. Wiele osób oburza się, kiedy matki zbyt wcześnie decydują się na odstawienie malucha od piersi, albo w ogóle nie podejmują się karmienia, a to przecież absolutnie nie ich sprawa. Takie decyzje mogą być podyktowane przeróżnymi względami i każda z matek ma prawo do własnego zdania i ponoszenia za własne decyzje konsekwencji. Niestety trzeba przyznać, że współczesny, pędzący naprzód świat niejednokrotnie zmusza matki do skracania okresu karmienia piersią, by móc wrócić do pracy.

  Odzież do karmienia w służbie mamom.

  Matki, które podjęły decyzję o karmieniu piersią i nie maja ku temu żadnych przeciwwskazań mają do dyspozycji szereg pomocnych narzędzi, którymi można się wspierać w tym, nie oszukujmy się, niełatwym czasie. Jeśli komuś wydaje się, że karmienie piersią to sama przyjemność, z reguły jest w błędzie, bo z tą przyjemnością tak naprawdę bywa różnie. Pomocne w czasie karmienia okazują się nie tylko silikonowe osłonki, ale i specjalna odzież ułatwiająca karmienie. Na rynku można znaleźć różnego rodzaju biustonosze z odpinanymi miseczkami ? idealnie dopasowane do ciężkich i obfitych piersi karmiących matek. Taka bielizna to spore ułatwienie funkcjonowania, ułatwia szybki i łatwy dostęp do piersi.

  I tu niezwykle pomocna może być odpowiednio dobrana odzież , która łączy kilka cech:

  – jest wygodna

  – dobrze wygląda

  – ma funcje ułatwiające karmienie, ale ..

  – nie „epatuje” nimi, czyli można ją nosić zarówno podczas karmienia, jak i póżniej. A w ogóle, to dopóki Wam nie pokażemy, co i gdzie się znajduje i chowa, to nikt się nie domysli, że sprytne zamki, to właśnie elementy ułatwiające karmienie:) 

     

  Początkowo niemowlę karmi się nawet do dwunastu razy na dobę. Oznacza to, że dosyć często trzeba być przygotowanym na, mówiąc kolokwialnie, rozbieranie się do rosołu. Na całe szczęście dzięki odzieży do karmienia można spokojnie tego uniknąć i bez problemu wyjść z maluchem z domu na dłużej, bez obawy, że nie będzie się miało gdzie i jak go nakarmić.

   

  Dzięki sprytnym rozwiązaniom zastosowanym w tego typu odzieży kobieta może zachowując intymność, bez potrzeby zbytniego roznegliżowywania się nakarmić młodego człowieka i spokojnie kontynuować spacer czy zakupy. To bez wątpienie rewolucja w dziedzinie odzieży w ogóle. Tak jak naprzód poszła odzież ciążowa i już dziś nie przypomina wcale bezkształtnych namiotów, tak dokonała się całkowita rewolucja jeśli chodzi o odzież przeznaczoną dla matek karmiących.

  Napisz komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *