Zajrzyj !

  Pielęgnacja skóry niemowląt

  Autor dnia 3 października 2017

  Pielęgnacja skóry niemowląt powinna być bardzo delikatna. Skóra malutkich dzieci jest niezwykle wrażliwa i cieniutka, dlatego łatwo ją podrażnić. Podpowiadamy, jak pielęgnować skórę niemowlaka i jakie kosmetyki dla niemowląt wybrać.

  Jakie kosmetyki dla niemowląt wybierać?

  Na powierzchni skóry niemowląt widoczna jest sieć naczyń krwionośnych, ponieważ skóra jest bardzo cienka. Warstwa rogowa naskórka nie została jeszcze w pełni rozwinięta, dlatego skóra nie jest chroniona przed podrażnieniami wywołanymi np. stosowaniem niewłaściwych kosmetyków, działaniem czynników atmosferycznych lub detergentów. Z tego powodu, zarówno do higieny, jak i pielęgnacji, należy wybierać delikatne dermokosmetyki dla dzieci, które nie zawierają mydła, parabenów, alkoholu, substancji zapachowych, nie wywołują pieczenia skóry i oczu niemowlaka.

  Codzienna higiena

  Przede wszystkim należy pamiętać, że zbyt częste i długie kąpiele nie tylko nie pomogą, a wręcz zaszkodzą. Woda wysusza skórę i obniża odczyn pH. Przyczynia się to do powstawania podrażnień i przesuszania się skóry.  Kąpiel powinna trwać maksymalnie 5 minut, a woda powinna mieć temperaturę około 37 °C (czyli temperaturę ciała dziecka).

  Do kąpieli należy stosować łagodne żele myjące do ciała i włosów, bez parabenów, mydła i środków ścierających, np. ABC Derm Gel moussant od Biodermy. Kosmetyk jest tolerowany przez skórę dziecka i w 100% bezpieczny (zawiera tylko bezpieczne i przebadane składniki).

  W pierwszych miesiącach życia dziecka nie ma potrzeby, by kąpać je codziennie. Do oczyszczania skóry można stosować delikatne płyny micelarne dla niemowląt, np. ABC Derm H2O marki Bioderma. Produkt nie narusza równowagi skóry, delikatnie oczyszcza i koi. Zawiera estry kwasów tłuszczowych, które pomagają odbudować warstwę hydrolipidową naskórka.

  Jak pielęgnować skórę niemowlaka

  Po każdej kąpieli i oczyszczaniu płynem micelarnym należy nawilżać skórę niemowlaka. Stosowanie odpowiednich dermokosmetyków utrzyma skórę dziecka w dobrej kondycji i ochroni przed podrażnieniami.

  Do nawilżania skóry należy stosować hipoalergiczne kosmetyki z fizjologicznym pH i substancjami nawilżającymi, które nie naruszają równowagi skóry, np. ABC Derm Hydratant (Bioderma). Produkty o lekkiej formule, które szybko się wchłaniają, pozwolą od razu po nałożeniu kosmetyku z powrotem ubrać dziecko.

  Szczególną uwagę należy poświęcić skórze twarzy, zwłaszcza zimą i latem. Zimą, gdy temperatura powietrza jest niska, warto nakładać na buzię dziecka ABC Derm Cold-Cream ? natłuszczający i ochronny krem do skóry suchej i wrażliwej. Latem koniecznie trzeba stosować krem dla niemowląt z filtrem przeciwsłonecznym.

  Napisz komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *