Zajrzyj !

  Pielęgnacja skóry suchej u dzieci

  Autor dnia 5 sierpnia 2016

  Pielęgnacja skóry dziecka to bardzo ważny element dnia codziennego. Od narodzin, aż do momentu usamodzielnienia się naszej pociechy, powinniśmy zadbać o to, aby była zdrowa i szczęśliwa. Skóra dziecka stanowi jedynie ?  skóry dorosłego człowieka. Dzieje się tak, ponieważ jej warstwy są o wiele cieńsze. Kremy, balsamy, mleczka i oliwki stanowią nieodłączny element codziennego rytuału. Rodzic musi również zwrócić uwagę na to, jakimi kosmetykami myje niemowlę lub dziecko, ponieważ nawilżanie powinno zacząć się już na etapie kąpieli. Zwykłe płyny, a nawet te przeznaczone dla najmłodszych, nie wystarczą w przypadku, gdy skóra dziecka jest szczególnie sucha.

  Specyfika dziecięcej skóry

  Naskórek dziecka jest niezwykle delikatny i mniej odporny na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych niż skóra dorosłego. Chemia, drobnoustroje czy promieniowanie UV szybciej docierają do nawet najgłębszych warstw skóry najmłodszych. Dlatego tak ważne jest, aby chronić ją odpowiednimi preparatami. Udowodniono także, że skóra dziecka jest bardziej podatna na wysuszanie. Co zrobić, aby odpowiednio zadbać o swoją pociechę?

  Trzy kroki do zdrowej skóry dziecka

  Świeżo upieczeni rodzice muszą pamiętać o trzej podstawowych elementach pielęgnacji maluszka.

  1. Do kąpieli należy stosować łagodne preparaty, które mają naturalne składy, są delikatne, nie uczulają i nie przesuszają skóry. Mydło jest kategorycznie zabronione, ponieważ jego zasadowy odczyn wysusza skórę, usuwa lipidy i prowadzi do poważnych podrażnień.
  2. Woda, w której kąpiemy dziecko, nie może być gorąca! Zbyt ciepła woda przesusza skórę. Maluchy powinny być kąpane w lekko ciepłej wodzie. Niekorzystnie wpływa na nią również długi czas kąpieli, dlatego należy go skrócić do minimum.
  3. Codzienne nawilżanie to pozycja obowiązkowa na mapie rodzicielskich obowiązków. Wybieraj preparaty dostosowane indywidualnie do potrzeb twojego dziecka. Najlepiej sprawdzą się te przeznaczone do skóry suchej i odwodnionej, a także te do skóry suchej i wrażliwej. Pamiętaj, żeby używać jedynie produktów przebadanych i sprawdzonych przez specjalistów.

  Pielęgnacja skóry suchej już na etapie kąpieli

  Woda wysusza skórę, a codzienne kąpiele sprawiają, że twoje dziecko zmywa z siebie lipidy i warstwę ochronną. Co zrobić, aby temu zapobiec? Marka La Roche stworzyła specjalną oliwkę myjącą dla niemowląt, dzieci i dorosłych, która zapobiega nadmiernemu przesuszaniu się naskórka. Oliwka działa podwójnie:

  • dokładnie myje i usuwa wszelkie zanieczyszczenia, pozostawiając skórę czystą i świeżą, a dodatkowo nie blokuje porów,
  • silnie nawilża i natłuszcza, przywracając ochronny płaszcz lipidowy, dzięki któremu skóra nie będzie sucha i podrażniona.

  Drogocenny skład oliwki

  Skuteczność działania zależy przede wszystkim od składu kosmetyku. Oliwka myjąca La Roshe zawiera w sobie niacynę oraz masło Shea, dzięki czemu skóra sucha zostaje wzbogacona o naturalne lipidy, a także optymalnie nawilżona. Przez wzgląd na to, że produkt jest polecany nie tylko dzieciom, lecz także niemowlakom, preparat nie zawiera szkodliwych dla skóry substancji, takich jak:

  • alkohol,
  • parabeny,
  • mydło,
  • barwniki

  LP14362_big

  Kosmetyk może być stosowany dwojako:

  1. jako oliwka myjąca pod prysznic,
  2. dodatek do kąpieli – wówczas należy dodać do wanny 2-3 korki oliwki.

  Pielęgnacja skóry suchej nie jest najłatwiejszym wyzwaniem. Jednak wyposażeni w odpowiednie preparaty, zdołamy odpowiednio zadbać o nasze największe szczęście, jakim są dzieci.

  Napisz komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *