Zajrzyj !

  Plaże i atrakcje dla dzieci w woj. mazowieckim. Wiesz już, gdzie zabrać malucha?

  Autor dnia 21 czerwca 2015

  Warszawa to nie tylko Syrenka, Pałac Kultury, Kolumna Zygmunta, Zamek Królewski i Pałac Prezydencki. Mimo swojej zurbanizowanej infrastruktury, stolica jest naprawdę ciekawym miejscem, w którym komfortowo poczują się także najmłodsi. Dziś zabieramy Was na przegląd po najważniejszych atrakcjach dla najmłodszych w Warszawie i Mazowieckiem.

  10 miejsc, w które warto zabrać dziecko w Mazowieckiem

  Ile to kosztuje? Maluchy do lat 3 za darmo; dzieci w wieku 3-16 lat w sezonie 15 złotych.

  Miejsce 1: Ogród Zoologiczny w Warszawie

  Pamiętacie swoją pierwszą wizytę w warszawskim Ogrodzie Zoologicznym, kiedy jeszcze byliście mali? Przypominacie sobie tamtą fascynację egzotycznymi gatunkami zwierząt? Wizyta w miejskim zwierzyńcu na pewno zapadnie Waszemu dziecku w pamięć. Koniecznie weźcie ze sobą aparat fotograficzny i zróbcie sobie wspólną pamiątkę na tle papug, żyraf i dzikich lwów.

  zoo

  Miejsce 2: Muzeum Motoryzacji i Techniki w Otrębusach [24 km od Warszawy]

  Ile to kosztuje? Bilety dla dzieci powyżej 5. roku życia 7 złotych, dorośli 10 złotych.

  Muzeum Motoryzacji i Techniki w Otrębusach możecie nie pamiętać, bo ten obiekt powstał dopiero w połowie lat 90′. Na miejscu czekają na Was eksponaty z okresu od początku XX wieku do lat 70′  poprzedniego stulecia. Wśród najciekawszych m.in. DKW, BMW 2000, Adler, Opel Kapitan, a także Peugeot 604 gen Jaruzelskiego i Fiat 126p z przebiegiem 8,000 kilometrów

  muzeum

  Bilety kupicie na miejscu.

   

  Miejsce 3: Park Linowy Bielany w Warszawie

  Ile to kosztuje? W zależności od trasy od 20 do 45 złotych za dziecko.

  Park Linowy na terenie Bielan w zachodniej części miasta wydaje się naturalnym kierunkiem dla rodziców z dziećmi. Za każde przejście jednej z 4 różnych tras trzeba zapłacić co prawda od 20 do 45 złotych za dziecko, to jednak emocje, jakie będą Wam towarzyszyły na miejscu trudno z czymkolwiek innym porównać.

   

  Do wyboru macie trasę niską, dwie średnie i jedną wysoką oraz tzw. zjazd tyrolski na wysokości 10 metrów z pełnym zabezpieczeniem.

   

  Miejsce 4: Łazienki Królewskie w Warszawie

  Ile to kosztuje? Wejście na teren Łazienek Królewskich jest bezpłatne.

  Łazienki to miejsce, gdzie możecie wspólnie odpocząć od miejskiego zgiełku stolicy. Na jego terenie znajdziecie kilka mniejszych i większych fontann, ogrodów rekreacyjnych i sprawnościowy plac zabaw dla dzieci.

   

  Jeśli będziecie mieli więcej czasu, możecie obejrzeć amfiteatr, Nową Pomarańczarnię i Świątynię Sybilli.

   

  Miejsce 5: Dom Urodzenia Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli [70 km od Warszawy]

  Ile to kosztuje? Za bilet normalny zapłacicie 22 złote [wtorki są bezpłatne].

  Mazowsze nie tylko dobra zabawa, ale i kolebka polskiej historii. Nawet jeśli Wasz maluch niespecjalnie pasjonuje się historią, warto zabrać go do Domu Fryderyka Chopina, aby przybliżyć mu postać tego najznakomitszego polskiego kompozytora i pianistę. W parku znajdziecie pomnik upamiętniający Chopina, a w samym domu niewielką ekspozycję instrumentów.

   

  Każdego roku Dom Urodzenia Fryderyka Chopina odwiedza kilkaset tys. gości z całej Europy i świata.

   

  Miejsce 6: Plaże rekreacyjne nad Wisłą w Warszawie

  Ile to kosztuje? Wejście na plaże miejskie są bezpłatne.

  W Warszawie znajdziecie w sumie 4 duże plaże nadwiślańskie. Najlepszą infrastrukturą mogą pochwalić się plaże: Żoliborska i Saska. Mniejsze dzieci mogą bawić się w piasku, korzystać z placu zabaw (Plaża Żoliborska) lub razem z Wami wybrać się w krótka podróż łódką lub kajakiem po Wiśle.

   

  Dwie pozostałe: Praską i Stadionową polecamy przede wszystkim dorosłym ze względu na nieco mniej atrakcji dla kilku i kilkunastolatków.

   

  Miejsce 7: Teatr Małego Widza w Warszawie

  Ile to kosztuje? Bilet w zależności od spektaklu to koszt 40-50 złotych.

  Teatr Małego Widza to pozycja obowiązkowa na mapie atrakcji dla dzieci w woj. mazowieckim. To scena stworzona z myślą o najmłodszych od 1. roku życia. Na maluchów czekają oryginalne spektakle, koncerty i warsztaty podzielone na grupy wiekowe.

   

  Miejsce 8: Plac zabaw Digiloo w Warszawie

  Ile to kosztuje? Bilet całodzienny 39,00 lub 49,00 złotych w zależności od dnia.

  Chcesz chwilę odpocząć i dać upust dziecięcej energii? Zabierz malucha do jednego z najpopularniejszych warszawskich placów zabaw Digiloo. Na miejscu czekają na Was m.in.:

  • ścianka wspinaczkowa z pełnym wsparciem instruktorów,
  • plac zabaw dla dzieci i dorosłych z laserowym paintballem,
  • restauracja z posiłkami dla rodziców i najmłodszych.

   

  Digiloo to także miejsce, w którym zorganizujesz imprezę urodzinową z salą, wejściem na plac zabaw, napojami, przekąskami, tortem i pinatami.

   

  Miejsce 9: Centrum Nauki Kopernik w Warszawie

  Ile to kosztuje? Część wystawowa dla rodziny 66 zł, planetarium 3D 64 zł (2D 49 zł).

  Centrum Nauki Kopernik jest jedną z obowiązkowych pozycji dla rodziców z dziećmi na mapie Warszawy. Z myślą o maluchach centrum przygotowało dla Was kilka stref, a w tym m.in. strefę do czytania, kodowania, słuchania i oglądania oraz główkowania.

  Jeśli dobrze zaplanujecie swój wypad, być może traficie na jeden z koncertów muzycznych dla dzieci w wieku od 3 do 12 lat.

   

  Największą atrakcją jest mimo wszystko planetarium z seansami 2D i 3D do wyboru.

   

  Miejsce 10: Racing Center w Warszawie

  Ile to kosztuje? Bilet dla dorosłych 39 złotych, dla dzieci 49 złotych.

  Tor gokartowy F1 Karting w Warszawie przypadnie do gustu każdemu chłopcu. Emocje towarzyszące jeździe po dużej hali o powierzchni ponad 2,000 m? nie trudno porównać do prowadzenia szybkiego, sportowego auta. W ofercie gokarty o większych i mniejszych pojemnościach.

  Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby w zabawie wzięły udział także dziewczynki. Kart Arena organizuje własne zawody z myślą o kilku- oraz kilkunastolatkach w kategorii żeńskiej. Co najważniejsze, zabawa w 100% bezpieczna, bo pod czujnym okiem instruktorów.

   

  racing-center-warszawa

  Jakie miejsca dodalibyście do naszego zestawienia? Czego nam zabrakło? Gdzie lubicie chadzać ze swoimi dziećmi?

  Napisz komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *