Zajrzyj !

  Produkcja i wyposażenie placów zabaw

  Autor dnia 13 lipca 2016

  Plac zabaw to dla dzieci magiczne miejsce ? tam nawiązują pierwsze przyjaźnie, uczą się funkcjonować w grupie. Dorośli, którzy przyprowadzają na współczesne tereny zabaw swoje pociechy, z pewnością widzą progres, porównując dawne podwórka  z tymi dzisiejszymi.

   

  Obecnie place zabaw przypominają mini miasteczka, które tworzy nawet po kilkanaście elementów. Pewnie parę osób zastanawia się, jak wygląda konstrukcja takiego placu zabaw? Nie jest to wcale łatwe zadanie. Firma, która odpowiada za stworzenie miejsca zabaw dla dzieci powinna wziąć pod uwagę kilka czynników, jak choćby ukształtowanie terenu, otoczenie, roślinność. Plac zabaw musi też spełniać określone wymogi. Podstawowym jest oczywiście bezpieczeństwo użytkowników, czyli dzieciaków. Wszystkie urządzenia muszą być sprawne, dopiero później można zająć się funkcjonalnością oraz walorami estetycznymi miasteczka, czyli myśleć o ułożeniu poszczególnych elementów.

  place zabaw dla dzieci - parolino

  place zabaw dla dzieci – parolino

  Bardzo ciekawym rozwiązaniem jeśli chodzi o tworzenie placu zabaw jest system modułowy parolino. Zaprojektowano go w ten sposób, aby z poszczególnych przyrządów można było zbudować jedną wielką konstrukcję. Klienci, którzy zamawiają projekt placu zabaw, a więc szkoły, spółdzielnie, urzędy miasta/gminy czy deweloperzy budowlani mogą sami wybrać jego wyposażenie. Warto przyjrzeć się urządzeniom, jakie wchodzą w skład tego systemu. Nie może zabraknąć oczywiście zjeżdżalni ? jeden z ulubionych przyrządów dzieci. Podobnie jak piaskownica czy huśtawka, to obowiązkowe wyposażenie każdego placu zabaw. Parolino to także wieże (z dachem lub bez), mostki, schody, wagony, kolejki. Ciekawym urządzeniem są te, które z jednej strony bawią, a z drugiej wpływają na sprawność fizyczną. Do wyboru są więc zarówno równoważnie szczebelkowe, jak i belkowe, tunele, ścianki wspinaczkowe, drabinki, belki z uchwytami, kraty czy zjazd strażacki.

  Patrząc na dzisiejsze place zabaw można tylko pozazdrościć dzieciom, bowiem różnorodność urządzeń pozwala na zabawę bez końca. Trzeba tylko zrobić wszystko, by zamiast siedzieć przed komputerem, spędzały na nim czas. To już jednak zadanie dla rodziców i opiekunów.

  Źródło:

  Plac zabaw – informacje https://pl.wikipedia.org/wiki/Plac_zabaw

  Place zabaw – Parolino.pl http://www.parolino.pl/

  Napisz komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *