Ranking łóżeczek niemowlęcych do 800 zł. Które modele są najlepsze ?
Wasz maluch przychodzi na świat już za 2-3 miesiące? To dobry moment, aby rozważyć zakup łóżeczka niemowlęcego. Pytanie tylko, które z nich będzie odpowiednie. Małe, duże, z szufladą i przykryciem, z funkcją tapczanika, czy klasyczne? O tym w dzisiejszej publikacji.
Wybieramy odpowiednie łóżeczko dla niemowlęcia
Zanim przedstawimy Wam propozycje naszej redakcji, warto wspomnieć, że zakup łóżeczka dla nowo narodzonego dziecka nie powinien być dziełem przypadku. Jako, że przez pierwszy rok maluch będzie spędzał w nim 90% swojego czasu, jego konstrukcja powinna być funkcjonalna dla rodziców i bezpieczna, komfortowa dla samego dziecka.
Sklepy z artykułami dla niemowląt oferują przede wszystkim 3 różne kategorie łóżeczek:
- łóżeczka o rozmiarach 120 na 60 centymetrów,
- łóżeczka o rozmiarach 140 na 70 centymetrów,
- łóżeczka o rozmiarach 140 na 70 centymetrów z funkcją tapczanika.
Warto wiedzieć: łóżeczka z funkcją tapczanika mimo że znacznie bardziej funkcjonalne, bo po ich rozłożeniu, mebel może służyć średnio do 3-4 roku życia, to zapłacicie za nie nawet o 50% więcej niż za modele konwencjonalne.
Ile kosztują dobrej klasy łóżeczka niemowlęce?
W zależności od budowy, sposobu wykończenia, materiału z jakiego zostało wykonane, a także producenta i wzoru, łóżeczko niemowlęce to koszt od około 100 do nawet 800 złotych i więcej. Ile wobec tego powinien kosztować dobrej klasy, bezpieczny mebel?
Za łóżeczko z szufladą na pościel, wyjmowanymi szczeblinkami oraz barierkami bezpieczeństwa dla maluchów zapłacicie ok. 300-500 złotych. Te najdroższe, tj. w okolicach 800-9000 złotych to tzw. modele zintegrowane, które wyposaża się w:
- dodatkowe półki i regały,
- koła do swobodnego przemieszczania łóżeczka po pokoju,
- funkcję kołyski,
- moduły pozwalające na przebudowę łóżeczka w sofę.
Wiemy, że jako rodzice macie różne wymagania, dlatego w naszym zestawieniu pojawiają się łóżeczka z trzech różnych segmentów cenowych: ekonomicznego, średniego i tego dla najbardziej wymagających.
Redakcyjny ranking łóżeczek niemowlęcych
- Łóżeczka z klasy ekonomicznej
Miejsce 1: Klupś łóżeczko Radek III z szufladą [229,00 zł]
Wśród najciekawszych łóżeczek w segmencie ekonomicznym pierwsze miejsce przyznaliśmy Radkowi III ze sklepu Tomi. To wysokogatunkowy produkt wykonany z naturalnych komponentów (100% drewna), które wykończono ekologiczną, bezpieczną dla dziecka farbą, jaka pozostaje neutralna także podczas gryzienia.
W cenie 229,00 zł możecie liczyć na szufladę, w której schowacie pościel dla maluszka, a także regulowane oparcia o 3 stopniach głębokości (płytkie w pierwszych miesiącach życia, standardowe i głębokie, kiedy maluch już podrośnie).
Mimo że mówimy klasie ekonomicznej, Radek III może pochwalić się wyjmowanymi szczebelkami, dzięki którym bardziej samodzielne dzieci będą mogły już swobodnie wychodzić i wchodzić do łóżeczka.
Radek III wstępuje w 5 różnych wersjach kolorystycznych, dzięki czemu z powodzeniem dopasujecie go do wnętrza pokoju Waszego maluszka.
W tym budżecie możecie rozważyć także łóżeczka: Klupś Dalia oraz Nati Kokardka.
- Łóżeczka z klasy średniej
Miejsce 1: Pinio Moon [479,00 zł]
Pinio Moon to bez wątpienia jeden z najbardziej ergonomicznych i funkcjonalnych mebelków, jakie znajdziecie w klasie średniej. Łóżeczko charakteryzuje się przemyślaną budową (budowa modularna), dzięki czemu Wasze dziecko będzie mogło korzystać z niego aż do 4.-5. roku życia.
W przeciwieństwie do jakichkolwiek innych modeli, Pinio Moon jest nadzwyczaj lekkie, bo producent zdecydował o zastosowaniu płyty MDF i zapewnia 100-procentowe bezpieczeństwo w kontakcie.
Za Pinio Moon przemawiają także:
- solidna konstrukcja,
- eleganckie wykończenie,
- oryginalny wzór barierek,
- duża szuflada na pościel o prostej budowie.
W tym budżecie możecie rozważyć także: Troll Nicole oraz ATB Terra.
- Łóżeczka z klasy wyższej
Miejsce 1: Pinio Blanco [849,00 zł]
Nasz ranking najlepszych łóżeczek niemowlęcych zamyka Pinio Blanco o standardowych rozmiarach 70 na 140 centymetrów. To jeden z tych modeli, które doskonale wpisują się w oczekiwania rodziców spodziewających się zarówno chłopczyka, jak i dziewczynki. Uniwersalna estetyka, ciekawe rozwiązania funkcjonalne i solidna rama to 3 powody, dla których możecie rozważyć zakup tego łóżeczka.
Pinio Blanco ma regulowaną wysokość materaca, a także wyjmowane, zabezpieczone plastikowymi nakładkami szczebelki, które zapobiegają gryzieniu przez maluszka. Do jego wykonania wykorzystano lekką płytę MDF oraz lite drewno sosnowe, które pokryto nietoksyczną, w 100% bezpieczną i ekologiczną farbą wodną o działaniu antyalergicznym.
W tym budżecie możecie rozważyć także: Timoore Elle oraz Bellamy Ruban.
Które z tych łóżeczek wydaje się Wam najlepsze? A może zdążyliście już podjąć decyzję i wybraliście model, który nie pojawił się w naszym rankingu? Dajcie znać w komentarzu.
2 Comments