Zajrzyj !

  Regały do pielęgnacji niemowląt – potrzebne meble czy zbędny wydatek?

  Autor dnia 28 czerwca 2013

  Przed rodzicami, którzy szykują się do przyjścia na świat dziecka stoi poważne wyzwanie. Koniecznością jest przede wszystkim skompletowanie wyprawki oraz urządzenie pokoju dziecięcego. Choć wydawać by się mogło, że nie ma w tym nic trudnego, istotne znaczenie ma tutaj odpowiednie przemyślenie wszystkich kwestii. Pokój dla dziecka nie może być jedynie kolorowy, ale musi być także praktyczny.

  Regały do pielęgnacji niemowląt a wygoda

  Istotne znaczenie ma nie tylko zakup odpowiedniego łóżeczka. Warto pomyśleć również o takich rozwiązaniach, które pomogą w codziennych obowiązkach rodzicielskich.

  Doskonałym pomysłem mogą okazać się regały do pielęgnacji niemowląt. Takie komody spełniają wiele praktycznych funkcji. Zapewniają przy tym maksymalny komfort, jeśli chodzi o pielęgnację maluszków. Spełniają najwyższe standardy, dzięki czemu stanowią rozwiązanie nie tylko funkcjonalne, ale również bezpieczne.

  Wielofunkcyjność regałów do pielęgnacji dzieci

  Nowoczesne regały, które stanowią element wyposażenia pokoju dziecięcego to połączenie funkcji kąpielowo-pielęgnacyjnych. Ten sam regał stanowi połączenie wygodnego przewijaka, poręcznej komody oraz ? wanienki. Dzięki temu kącik kąpielowo-pielęgnacyjny może zająć powierzchnię zaledwie kilka metrów kwadratowych. Nie zajmują więc wiele miejsca, a przy tym stanowią niezwykle wygodne rozwiązanie dla rodziców i ich pociech.

  Warto mieć świadomość, że nowoczesne regały do pielęgnacji niemowląt zostały zaprojektowane z myślą o dzieciach oraz ich rodzicach. Wanienki posiadają odpowiednie kształty, dopasowujące się do drobnego i delikatnego ciałka maluszka. Przewijak wyróżnia się właściwą twardością, dzięki czemu zapewnia maksymalny komfort podczas przewijania. Odpowiednia jest również wysokość samego regału. Dzięki temu rodzice nie są już narażeni na dyskomfort i ewentualne problemy z kręgosłupem. Nie muszą się schylać, co stanowi duże ułatwienie i wygodę, jeśli chodzi o pielęgnację maluchów.

  Standardowe regały do pielęgnacji

  Najprostszą opcją są standardowe regały do pielęgnacji, które posiadają funkcję przewijaka oraz wyposażone są w praktyczne szuflady lub półki. Jedną z propozycji jest komoda LOFT. Wykonana z solidnego i wytrzymałego drewna w klasycznym stylu, świetnie sprawdzi się w każdym pokoju dziecięcym.

  regal-do-pielegnacji-loft

  Wygodne miejsce na przewijak oraz półki znacznie ułatwiają pielęgnację maluszka. Regał posiada kółka, co pozwala na umieszczanie mebla w dowolnym miejscu. Komodę można nabyć w sklepie mebledladziecka.com.pl.

  Regały do pielęgnacji z funkcją kąpielową

  Na wymagających rodziców czekają wielofunkcyjne regały do pielęgnacji niemowląt z funkcją kąpielową. Takie komody spełniają nie tylko praktyczną rolę, ale wyróżniają się również ciekawym designem.

  Ciekawym rozwiązaniem może być komoda kąpielowa ELLA. Solidnie wykonany regał jest w stanie pomieścić wszelkie środki niezbędne do pielęgnacji malucha.

  ella-komoda-kapielowa-regal-do-przewijania

  Źrodło: http://mebledladziecka.com.pl/regaly-do-pielegnacji-niemowlat/406-ella-komoda-kapielowa-regal-do-przewijania.html

  Posiada przewijak z charakterystycznymi podwyższonymi krawędziami. Dzięki temu zapobiega wypadnięciu dziecka, gwarantując bezpieczeństwo w czasie użytkowania. W regał wbudowana jest również specjalnie ukształtowana wanienka ukryta pod przewijakiem. Regał wyposażony jest w kółka, dlatego istnieje możliwość dowolnego przesuwania komody.

  Alternatywą jest komoda HANNA. Wykonana z naturalnego drewna (i takim też jest utrzymana kolorze) to doskonałe rozwiązanie w każdym pokoju dziecięcym.

  hanna-regal-do-pielegnacji

  Stanowi połączenie wygodnego przewijaka z wanienką do kąpieli. Obecność dodatkowych półek i bawełnianego kosza, zwiększa wygodę korzystania z komody. Jej atutem jest odpowiednia wysokość, co pozwala ochronić kręgosłup rodziców przed nadmiernym schylaniem. Komoda posiada kółka, dzięki czemu można przesuwać ją w dowolne miejsce. Atutem jest solidna i stabilna konstrukcja. Regał dostępny jest pod adresem: http://mebledladziecka.com.pl/regaly-do-pielegnacji-niemowlat/417-hanna-regal-do-pielegnacji.htmlwww.mebledladziecka.com.pl.

  Czy warto?

  Wielu rodzicom może się wydawać, że taka komoda to zbędny wydatek. Przecież nie ma żadnego problemu, aby dziecko kąpać w plastikowej wanience, a przewijać na łóżku. Owszem, takie rozwiązanie również jest możliwe. Warto jednak mieć świadomość, że nie zawsze jest wygodne.

  Kąpiel w wanience wiąże się z koniecznością przenoszenia maluszka do chłodnej łazienki, co może narazić dziecko na przeziębienie. Ponadto nad taką wanienką trzeba się schylać, co nie zawsze jest możliwe – w przypadku osób mających problemy z kręgosłupem. Tymczasem komoda z funkcją kąpielową jest dostosowana do wzrostu rodziców, co znacznie zwiększa wygodę kąpieli. Ponadto pod ręką jest zawsze świeży ręcznik oraz inne akcesoria kąpielowe.

  Dzięki regałom wygodniejsze jest również przewijanie. Nie trzeba już tego robić na łóżku, tylko w specjalnie wyznaczonym do tego miejscu. Pod ręką zawsze będą także pieluchy, dzięki czemu nie trzeba sięgać do innych szafek.

  Chcąc mieć pewność, że pokój dziecka jest urządzony funkcjonalnie, warto rozważyć zakup specjalnych regałów do pielęgnacji niemowląt. Ich atrakcyjne ceny oraz niebywała wygoda to najważniejsze zalety.

  Napisz komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *