Zajrzyj !

  Rodzinny weekend w Czechach

  Autor dnia 21 lutego 2016

  Zima nie musi kojarzyć się naszym dzieciom z szarymi kolorami, smutną atmosferą, brakiem możliwości zabawy na dworze z powodu opadów deszczu. Możemy pokazać im zupełnie inny charakter tej pory roku, pełny białego śniegu, szaleństwa na sankach, nartach, czy snowboardzie, a także innych niezwykłych wrażeń.

  rodzinny-weekend-w-czechach

  Jest gdzie pojeździć

  Są miejsca, które kuszą przyjemną zimą i to bardzo blisko polskiej granicy. Nasi południowi sąsiedzi z Czech dobrze wiedzą jak zadbać o stoki narciarskie. W ostatnim czasie zainwestowali łącznie w przeliczeniu na złotówki ponad 178 milionów. W efekcie do dyspozycji tych najmłodszych, jak i starszych miłośników białego szaleństwa jest w sumie ponad 570 kilometrów tras zjazdowych. Są też trasy dla amatorów biegów narciarskich, których długość ponad dwukrotnie przebija długość polskich autostrad i wynosi 3 162 kilometry.

  Pokaż dzieciom prawdziwe zamki

  Jednak Czechy nie ograniczają nas jedynie do sportowej formy spędzania wolnego czasu z naszymi pociechami. Ten kraj słynie również z licznych zamków, a przecież ile to już razy czytaliśmy, czy opowiadaliśmy dzieciom o dzielnych rycerzach i pięknych księżniczkach, mieszkających właśnie w takich zamkach oraz pałacach?

  Na pewno warto zobaczyć zamek w Czeskim Krumlovie, który jest drugi pod względem wielkości w Czechach i choć może wydawać się nieco szary, to podczas zwiedzania zrobi na Was wrażenie jego ogrom. Atrakcyjny jest także obiekt w Litomyslu, który został wzniesiony w XVI wieku, czy też Cesky Stenberk, którego obecna dość toporna konstrukcja nie przypomina zamków z dziecięcych bajek, ale naprawdę będziecie go podziwiać.

  To tylko kilka propozycji, bo nie sposób szczegółowo opisać i wymienić więcej obiektów. Niemniej bez względu na to, do którego z nich się wybierzecie, Wasze pociechy będą miały okazję poczuć jakby rzeczywiście przenosiły się w przeszłość.

  Odkryjcie świat nauki

  Ale przecież nie samą historią żyje człowiek. Dzieci często potrafią zadawać nam niezwykłe pytania o otaczający nas świat. Dlaczego, więc nie pokazać im go z tej ciekawej strony? W Libercu możecie odwiedzić IQLandię. Znajduje się tam jedno z najlepszych planetariów 3D na świecie, w którym uwierzycie absolutnie we wszystko, nawet w to, że zgubiliście się w czarnej dziurze. Oprócz tego są różne strefy tematyczne jak np. TUL ? świat pomysłów i odkryć, w której dowiecie się jak wygląda superinteligentna kurtka, skąd się wzięło nanowłókno, czy też będziecie mogli sami sterować robotycznym ramieniem. Kolejną strefą jest Science show ? świat eksperymentów, których nie przeprowadzicie w domu. Macie możliwość zapoznać się z ciekłym azotem, gazami itp. Możecie pozwolić podpalić wodór na swojej dłoni lub zatańczyć pod napięciem 500 tysięcy wolt. Takich wrażeń na pewno nie zapomnicie. Jeszcze inną strefą jest Laboratorium, w którym poznacie jak się tworzy perfumy, dowiecie się na czym polega tajemnica niewidzialnego atramentu i wiele innych zabawnych eksperymentów.

  Są też strefy GEO (poświęcona całej ewolucji kosmosu), GeoLab (świat skał i minerałów), czy też strefy ekspozycyjne, gdzie dowiecie się wszystkiego o ludzkim ciele, żywiołach, domowych przedmiotach i dźwiękach.

  Czechy jeszcze inaczej

  Wybierając się na rodzinny weekend w Czechach możecie również skorzystać oferty tamtejszych hoteli wellness, uzdrowisk i aquaparków z basenami termalnymi. Zapewne weekend to zbyt krótki czas, aby wszystko zobaczyć, odwiedzić i doświadczyć, ale wspomniana bliskość tego kraju sprawia, że możecie się tam wybrać częściej niż tylko raz.

  Napisz komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *