Zajrzyj !

  Rogal do karmienia ? czy warto kupić?

  Autor dnia 2 grudnia 2017

  Karmienie piersią jest jednym z najpiękniejszych etapów w życiu kobiety ? buduje się wtedy emocjonalną więź z dzieckiem oraz doświadcza jego bliskości. Niestety, przystawianie dziecka do piersi ma również swoje cienie ? między innymi poczucie zmęczenia oraz niewygodę. Na szczęście istnieje jednak prosty sposób, by ułatwić sobie i maluchowi tę wyjątkowo ważną czynność ? zakup funkcjonalnego rogala do karmienia!

  Odprężona i wypoczęta mama

  Kiedy świeżo upieczona mama wraca z maleństwem ze szpitala, dziecko potrzebuje karmienia nawet kilkanaście razy w ciągu doby ? oznacza to konieczność dość długiego trzymania dziecka w ramionach. Choć większość mam uważa karmienie za coś pięknego, to jednak czynność ta może powodować przykre dolegliwości ? na przykład napięcie mięśni karku, ból kręgosłupa czy ramion. W miarę przybierania przez dziecko na wadze, coraz bardziej obciążone stają się ręce, co może powodować dyskomfort i mrowienie. Rogal do karmienia, czyli niewielka poduszka w kształcie litery ?C?, pozwala zaś eliminować te dolegliwości, ?przyjmując? na siebie część ciężaru malucha oraz umożliwiając mamie łatwe przyjęcie wygodnej pozycji. Rogala można używać także jako ?podpórki?, gdy dziecko zacznie podejmować pierwsze próby samodzielnego siadania. Jako że jest ona nieduża, doskonale sprawdzi się również w podróży!

  Maluch najedzony do syta

  Rogal do karmienia ułatwia życie nie tylko karmiącej kobiecie, ale także maluszkowi. Dziecko leży przez cały czas  w wygodnej pozycji, a jego ciało jest podparte ? dzięki temu maluch może skupić się na ssaniu, a nie szukaniu dogodnego ułożenia, przez co łatwiej jest mu najeść się do syta. Co więcej, dziecko ułożone podczas karmienia w dogodnej pozycji, rzadziej ulewa pokarm! Dzidziuś, którego mama używa rogala, ma również zapewnioną miękkość, co daje mu poczucie bezpieczeństwa. Nowoczesne rogale do karmienia są wykonane z delikatnych, nieuczulających materiałów, co daje Ci gwarancję, że wrażliwa skóra Twojego dziecka nie zostanie podrażniona.

   

  Napisz komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *