Zajrzyj !

  Rozwiń umiejętności językowe swojego dziecka poprzez puzzle

  Autor dnia 23 października 2014

  Rozwój dziecka to niezwykle ważna sprawa zwłaszcza w pierwszych latach jego życia. To, w jaki sposób to wszystko się zacznie, w jaki sposób przygotowane zostaną podstawy do rozwoju malucha, to potem odbije się na całym jego życiu. Warto zachęcać i inspirować młodego człowieka do nabywania kolejnych informacji i kolejnych umiejętności.

  Jeżeli już w młodym wieku zostanie ono zainspirowane i zachęcone do działania, to jest duża szansa, że w późniejszym okresie, również ochoczo będzie sięgać po kolejne umiejętności i kolejne poziomy trudności. Dlatego też, warto jest już od możliwie najwcześniejszego czasu iść w tym kierunku.

  141398324516177900

  Oczywiście rozwój i nauka małego dziecka odbywa się i dzieje się poprzez zabawę. Dlatego też trzeba do tego wykorzystywać różnorodne formy zabawowe. Jedną z nich będzie na pewno użycie ogólnie ujętych zabawek edukacyjnych. Zabawki edukacyjne to taka grupa zabawek, które poprzez odpowiednią konstrukcję, poprzez odpowiednie przygotowanie nie tylko zachęca do skorzystania z niej, ale również powoduje, że dziecko się uczy czegoś nowego lub kształtuje jakieś swoje umiejętności.

  To dość znacząca pomoc dla rodzica, która powoduje, że w pewnym sensie spada z niego ciężar wymyślania atrakcji i dopasowywania ich do wieku. Każda zabawka bowiem ma od razu swoje przeznaczenie a poziomem trudności dostosowana jest do wieku dziecka. Jedną z takich ciekawych zabawek jest Castorland Education. Jest to wyjątkowa seria edukacyjnych układanek, które poprzez zabawę rozwijają umiejętności językowe dziecka. Pozwalają one na naukę alfabetu, poszerzają zakres słownictwa dziecka, pozwalają również na naukę języka obcego, w tym przypadku angielskiego.

  Inna wersja tejże zabawki pozwala dziecku na naukę cyfr, liczb i działań arytmetycznych oraz na poznanie znaczenia liczb i cyfr. Ta wersja pozwala również na wprowadzenie w świat funkcjonowania zegara, na zrozumienie jego działania i pracy. To również szansa na rozwinięcie w dziecku zdolności kojarzenia. Zabawka została opracowana w taki sposób, żeby odpowiadała poziomowi zarówno psychicznemu jak i fizycznemu dziecka. Zabawka dostoswana jest do możliwości zarówno percepcyjnych jak i edukacyjnych dziecka, dlatego też nie stanowi dla niego przesadnej trudności będąc jednocześnie zadaniem nie banalnym.

  Inspiruje dziecko do rozwoju i zachęca do poszerzania swojej wiedzy i umiejętności. Wspólna zabawa z dzieckiem to zaś doskonała okazja do rozwijania i pogłębiania wzajemnych relacji dziecka z rodzicem, możliwość obserwowania rozwoju dziecka i wspomagania go w trudniejszych czy mniej zrozumiałych zagadnieniach.

  Zabawki Edukacyjne – puzzle od muniu.pl

  Napisz komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *