Zajrzyj !

  Sezon narciarski w Polsce – jak planować?

  Autor dnia 5 marca 2018

  Wiadomo. Urlop w pracy, domowy budżet, pogoda. To są główne determinanty planowania każdego wyjazdu. A gdyby tak urwanie się na weekend z darmowym karnetem było dodatkową możliwością poszusowania na nartach? Z FreeSKI to możliwe!

  To nie musi być tylko weekend. To może być ekstra dodatkowy Twój czas ze znajomymi, przyjaciółmi, rodziną. Można sobie na to pozwolić z freeskihotele.pl. Ten specjalny program trzech atrakcyjnych stacji: Czarny Groń w Rzykach k. Andrychowa, Słotwiny Arena w Krynicy Zdroju i Kasina SKI w Kasinie Wielkiej, jest aktywny od pierwszego otwarcia  wyciągów tych stacji narciarskich do 19 grudnia oraz od 26 lutego (zaraz po feriach), aż do zamknięcia stacji.

  Idea FreeSKI szyta jest na miarę koncepcji włoskich kurortów. Sprawdza się ona w Europie, zainteresowanie rośnie też z każdym rokiem w Polsce. Opiera się na współpracy wspomnianych ośrodków z hotelami i pensjonatami. Zostały one precyzyjnie dobrane, sprawdzone przez stacje narciarskie i zaproszone do programu. Stąd płynie bezpośrednia korzyść dla gości małopolskich stacji. Otrzymują oni w gratisie do noclegów karnet narciarski. Nie zwiększa to kosztów rezerwacji! Darmowy karnet jest  rzeczywiście darmowy. Sprawdziłam.

  Przyjrzałam się też najczęściej wybieranym miejscom noclegowym w poszczególnych regionach. Wybór adresu do spania oraz samej stacji zależy też od tego, z kim i na jak długo jedziemy.

  Jeśli wybieramy się na wypoczynek z dziećmi, polecam uroczy zakątek w Krynicy Zdroju (oddalony od jej centrum o około 3 km) – Słotwiny Arena.To urokliwe miejsce i bardzo przyjazne dzieciom. Choć we wszystkich trzech ośrodkach (Czarny Groń, Kasina SKI i Słotwiny Arena) funkcjonują profesjonalne szkółki narciarskie dla dzieci, to Słotwinach Arenie nawet zimą organizuje się animacje dla najmłodszych, działa przedszkole narciarskie, dostępny jest zimowy plac zabaw Kubuś-Ski. Pensjonat zaś oprócz tego, że jest świetnym  miejscem noclegowym, to w swojej restauracji ma specjalne menu dla maluchów. Słotwiny Arena to miejsce dla całych rodzin. Jednak  12 różnych tras – perfekcyjnie przygotowanych, z możliwością zjazdów nocnych, nowoczesna kolej wyprzęgana firmy Doppelmayr to elementy, które przyciągają także zapalone grupy znajomych i przyjaciół. Stacja oferuje nowoczesny serwis narciarski, wypożyczalnię, sklep narciarski i komfortową przechowalnię sprzętu. Ośrodek posiada własną szkołę narciarską. Możliwości komfortowego nocowania z pysznym wyżywieniem  w Krynicy Zdroju są bardzo szerokie – niewątpliwie należy wybrać według własnych upodobań na freeskihotele.pl

  Kasina SKI położona jest najbliżej Krakowa. Stok tej stacji zaliczany jest do średnio trudnych. Ma jednolite pochylenie – wynosi ono 21 %. Są to dwie główne trasy o łącznej długości około 2700 m. Przede wszystkim prowadzą one przez las, dzięki czemu szusowanie jest w przyjemne w każdą pogodę, a widoki i klimat, jakie tworzą otaczające drzewa – niezapomniany,  przenoszący w inny wymiar tej aktywności. Najchętniej wybieranymi miejscami noclegowymi są w Kasinie: hotel Wyspa Mszanka oraz pensjonaty: Stacja Kasina (niecodzienne miejsce – ponieważ jest to zaadaptowany budynek dworca kolejowego), Agrorelax i Gościniec pod Lubomirem.

  Licznie odwiedzanym ośrodkiem przez osoby w różnym wieku i z różnych zakątków Polski, jest ośrodek Czarny Groń w Rzykach k. Andrychowa. A to za sprawą pięknego położenia w Beskidzie Małym i perfekcyjnie przygotowanych stoków – na europejskim poziomie. Kompleks Czarny Groń to cztery dośnieżane, oświetlone trasy zjazdowe z nowymi wyciągami krzesełkowymi oraz obszerna sprawnie działająca infrastruktura. Dla miłośników białego szaleństwa są to: Tiger Snowpark, eventy, zawody sportowe, certyfikowana szkoła narciarstwa i snowboardu. Ponadto na samym  stoku przygotowane są pokoje z widokiem na góry i Knajpa SKI z aromatycznymi polskimi daniami i rozgrzewającymi napojami. W Hotelu&SPA Czarny Groń zaś znajduje się wyśmienita restauracja. A kilka kroków dalej – Oberża, w której można zasmakować staropolskich dań w iście średniowiecznym anturażu. To atrakcja zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. W Rzykach nuda się nie uda! To nie wszystkie atrakcje, jakie oferuje ten ośrodek.  Czarnygron.pl – to miejsce godne polecenia.

  Karnet narciarski z fresskihotele.pl dodawany jest w gratisie do regularnej ceny noclegu. Jest on zatem całkowicie darmowy. Podczas planowania wyjazdów na stok, warto wziąć to pod uwagę i nie przegapić okazji.

  Zdjęcia: Konrad Rogoziński

  Napisz komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *