Zajrzyj !

  Smartfon – idealny prezent dla dziecka ?

  Autor dnia 11 lutego 2015

  Mimo, że sezon komunijny zaczyna się dopiero w maju, wielu rodzicom (zwłaszcza rodzicom chrzestnym) komunia już zaczyna spędzać sen z powiek. Wszak nie dość, że wiąże się to z wydatkiem kilkuset złotych (nierzadko kilku tysięcy złotych) to prezent musi być trafiony. Specjalny, wyjątkowy i unikatowy.

  Rodzice chrzestni rzadko kiedy idą po najmniejszej linii oporu i wręczają koperty z pieniędzmi – zazwyczaj są to prezenty. Jeszcze kilka/kilkanaście lat temu były to rowery, rolki lub komputery stacjonarne. Teraz wiele osób zastanawia się nad kupnem smartfona – i to nie najtańszego modelu, tylko często tego z logiem wiodącej marki.

  142364327410282300

  Czy smartfon to odpowiedni prezent dla dziecka?

  W chwili obecnej przedział cenowy, w jakim można kupić smartfon zaczyna się od dwustu złotych, a górną granicą jest zazwyczaj nawet kilka tysięcy złotych. Jednak warto zastanowić się czy najnowszy model smartfona będzie dobrym prezentem dla ośmio- czy dziewięcioletniego dziecka? Czasem tani smartfon i dodatkowy prezent może być lepszym rozwiązaniem.

  Dzieci w tym wieku nie posiadają podstawowej wiedzy o wirusach, które mogą zniszczyć urządzenie mobilne. Często ściągają niebezpieczne aplikacje, co pomimo instalacji oprogramowania antywirusowego może skończyć się zainfekowaniem urządzenia. Warto również wspomnieć o tym, że dzieci bywają nieostrożne, więc upadki smartfona na ziemię są nieuniknione.

  Kupując dziecku drogie urządzenie, warte kilka tysięcy złotych sprawiamy, że dziecko staje się łatwym celem dla potencjalnych złodziei. Wiadomo, że gdy w grę wchodzi bezpieczeństwo dziecka, warto dokładniej się zastanowić nad przemyślanym zakupem.

  Jak kupić tani smartfon, który będzie dobry dla dziecka?

  Przy wyborze urządzenia, które będzie odpowiednie dla kilkulatka, warto wziąć pod uwagę wytrzymałość – tak jak było wspomniane wcześniej, smartfon będzie narażony na częste upadki, warto więc zadbać, aby elementy obudowy były ze sobą dobrze spasowane, a ekran wykonany w technologii IPS.

  Tani smartfon nie musi zawsze oznaczać niskiej jakości – są na rynku urządzenia, które zostały wyposażone w kilkurdzeniowe procesory, dużą ilość pamięci RAM i najnowszą wersję systemu operacyjnego. Często różnica między urządzeniem za kilkaset złotych, a tymi za kilka tysięcy polega nie na specyfikacji technicznej, a na marce, która dany model wypuściła na rynek.

  Ważnym elementem, na który należy zwrócić uwagę jest bateria umieszczona w urządzeniu. Jeżeli zależy nam, aby dziecko mogło być z nami w stałym kontakcie warto kupić model, w którym bateria będzie wytrzymała, bądź dokupić dziecku akumulator tzw. power bank, który umożliwi podładowanie urządzenia bez dostępu do źródła prądu.

  Przeciwnicy kupowania smartfonów dzieciom, jako koronny argument podają niebezpieczeństwo nieograniczonego dostępu do sieci internetowej. Warto sprostować, że wystarczy odpowiednia modyfikacja funkcji w systemie (iOS) bądź zainstalowanie specjalnej aplikacji (Android), która ten dostęp może znacząco ograniczyć .

  Warto wspomnieć, że dobry i tani smartfon najlepiej kupić już teraz, gdyż w sezonie komunijnym ceny tych urządzeń znacznie wzrastają.

  Jeden komentarz

   Napisz komentarz

   Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *