Zajrzyj !

  Spacery z dzieckiem: zabawa dla całej rodziny

  Autor dnia 28 marca 2017

  Spacery z dzieckiem to okazja do wspólnego spędzenia czasu w rodzinnym gronie, a także sposób na zahartowanie organizmu malucha. Warto wybrać odpowiedni wózek dziecięcy spacerowy, dzięki któremu wspólne wycieczki będą jeszcze przyjemniejsze.

  Spacery z dzieckiem to okazja do wspólnego spędzenia czasu w rodzinnym gronie, a także sposób na zahartowanie organizmu malucha. Warto wybrać odpowiedni wózek dziecięcy spacerowy, dzięki któremu wspólne wycieczki będą jeszcze przyjemniejsze.

  Wózki spacerowe dla dzieci

  Wózek dziecięcy spacerowym, potocznie nazywany spacerówką, to jeden z pierwszych sprzętów kupowanych przez młodych rodziców przygotowujących się na przyjście dziecka. Wózek o niewielkich rozmiarach i stosunkowo prostej, płytkiej konstrukcji, to niezbędny sprzęt podczas spacerów z maluchem. W porównaniu do klasycznego, głębokiego wózka dziecięcego, jest on znacznie bardziej płytki, a usadzone w nim dziecko widzi znacznie więcej, dzięki czemu podczas spaceru może obserwować przyrodę, przechodniów i całe otoczenie, dzięki czemu rozwija się lepiej i szybciej. Wózek spacerowy jest także dużym udogodnieniem dla rodziców. Jest lżejszy od klasycznego, a dzięki składanej konstrukcji świetnie nadaje się do używania w mieście, zwłaszcza kiedy trzeba szybko złożyć go, np. podczas podróży autobusem lub tramwajem.

  Jakie cechy powinien spełniać wózek dziecięcy spacerowy?

  Warto pamiętać, że spacery z dzieckiem powinny być stałym punktem dnia, nie tylko latem, ale także podczas deszczowej lub śnieżnej pogody. Nowoczesne wózki dziecięce spacerowe są wyposażone w praktyczne, składane budki, które w razie deszczu lub opadów śniegu można rozłożyć, chroniąc dziecko przed brzydką pogodą. Rodzice maluchów doskonale wiedza, że niezależnie od pogody podczas spaceru potrzebujemy wielu drobnych przedmiotów, jak chociażby pieluszki, nawilżane chusteczki, woda do picia lub ulubiona zabawka dziecka. Praktyczne wózki dziecięce spacerowe posiadają wygodne kieszenie na podręczne drobiazgi, a także bardziej obszerne kosze, w których zmieszczą się również codzienne zakupy. Decydując się na zakup spacerówki warto zwrócić uwagę także na koła i to, czy posiadają odpowiednią amortyzację, dzięki której będziemy mogli wygodnie prowadzić wózek nawet po trudnym terenie: łące, wiejskiej drodze lub szlaku turystycznym. Nie bez znaczenia są także skrętne przednie koła, które gwarantują łatwe prowadzenie. Taka opcja świetnie sprawdzi się podczas spacerów w plenerze, podczas weekendowej lub wakacyjnej wycieczki, w terenie w którym nie zawsze możemy liczyć na równe podłoże.

   

  Napisz komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *