Zajrzyj !

  Sport lekarstwem na otyłość

  Autor dnia 1 marca 2017

  Znakiem obecnych czasów jest – przynajmniej w naszym kręgu cywilizacyjnym – wszechobecny dostęp do jedzenia, a nawet jego nadmiar. Niesie ze sobą to poważne konsekwencje, w postaci rosnącej ilości ludzi otyłych. Nadwaga ich wynika najczęściej z braku umiejętności prawidłowego odżywiania się, a siedzący tryb pracy i brak jakiegokolwiek ruchu tylko potęguje skalę. Problem otyłości u dzieci to niestety najczęściej wina rodziców.

  Dziecko jeszcze rośnie – to jeden z argumentów używanych przez rodziców swojego potomstwa w przypadku widocznej u nich nadwagi. Faktycznie rozwój dziecka może w pierwszych okresach wiązać się z widocznym przybieraniem masy, lecz nie jest to powód by wychowywać je od najmłodszych lat w tradycji złych nawyków żywieniowych. Najlepszym sposobem by dziecko uczyło się kształtować takie nawyki, jest dawanie mu przykładu. Tym samym ucząc najmłodszych prawidłowo się odżywiać, należy najpierw zacząć od swoich nawyków żywieniowych.

  Wiek szkolny jest najlepszym momentem do wprowadzenia i zaszczepienia w dzieciach sportowej pasji. Jest to też bardzo ważne dla wykształcenia prawidłowej postawy i mobilności stawów. Niestety siedzenie przed komputerem, najczęściej nieprawidłowe prowadzić może jedynie do wady postawy i późniejszych problemów zdrowotnych. Sport wpływa dobroczynnie nie tylko na kondycję fizyczną ale znacznie poprawia też pracę umysłu.

  Uprawianie sportu zwłaszcza w młodym wieku, daje najlepsze efekty w przyszłości. Osoby, które w dzieciństwie uprawiały sport, o wiele rzadziej są narażone na problem otyłości. Decydując się z dzieckiem na znalezienie dla niego odpowiedniej aktywności, warto jest poświęcić mu odrobinę czasu, na to by znalazł dokładnie to czego szuka. Prawidłowe nawyki żywieniowe warto zacząć od samego siebie, a sport w pewnym momencie wymusi na dziecku by dostosowało się i wyrobiło sobie prawidłowe nawyki. Dzięki temu mogąc uniknąć otyłości jako dziecko i w dorosłym życiu.

  Jeden komentarz

   Napisz komentarz

   Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *