Zajrzyj !

  Sprawdzone atrakcje dla dzieci w Warszawie. Gdzie warto pójść?

  Autor dnia 6 listopada 2016

  Warszawa jest miastem, gdzie dla najmłodszych każdego dnia czeka wiele wyjątkowych atrakcji. Gdy planujesz wycieczkę do Warszawy i szukasz sprawdzonych pomysłów na spędzenie wolnego czasu w rodzinnym gronie, zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami!

  20115792956_e4d87639da

  Zabytki Warszawy

  Warszawa, chociaż w dużej części zniszczona podczas II wojny światowej, może pochwalić się wieloma odbudowanymi zabytkami, które warto zobaczyć. Zwiedzanie najlepiej rozpocząć od warszawskiej Starówki, gdzie znajduje się przepiękny Zamek Królewski, Kolumna Zygmunta, a także rynek i pomnik warszawskiej syrenki. Na uwagę zasługują też Krakowskie Przedmieście z Pałacem Prezydenckim, Pałac Kultury i Nauki, pałac w Wilanowie, Łazienki Królewskie, aby wspomnieć tylko o niektórych z nich.

  Centrum Nauki Kopernik

  Gdy chodzi o ciekawe atrakcje dla dzieci w Warszawie, zdecydowanie warto włączyć na swoją listę Centrum Nauki Kopernik. To wyjątkowe centrum nauki, jedna z najnowocześniejszych placówek tego typu w Europie, której celem celem jest objaśnianie zjawisk przyrodniczych w przystępny dla każdego sposób. Zwiedzający otrzymują dostęp do interaktywnych ekspozycji, mogą także odwiedzić Planetarium Niebo Kopernika czy Park Odkrywców na zewnątrz.

  Ogród Zoologiczny

  Zoo w Warszawie znajduje się na ponad 40 hektarach i jest domem dla ponad 3,5 tysiąca zwierząt rozmaitych gatunków, także egzotycznych. Największym zainteresowaniem wśród zwiedzających cieszą się słoniarnia, hipopotarium, żyrafiarnia oraz insektarium. W Zoo działa także plac zabaw przeznaczony dla najmłodszych.

  Stadion Narodowy

  Nie każdy wie, że Stadion Narodowy można również zwiedzać i to przez wszystkie dni w tygodniu, gdy nie są organizowane wydarzenia sportowe i innych typów. Podczas zwiedzania stadionu można między innymi zajrzeć do strefy VIP-ów czy szatni piłkarzy. Również można dowiedzieć się więcej o historii obiektu. To niemała gratka dla wszystkich zainteresowanych piłką nożną.

  Oczywiście, Warszawa ma także wiele innych atrakcji dla najmłodszych, których nie opisaliśmy. Zapraszamy do podzielenia się swoimi propozycjami!

  Napisz komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *