Zajrzyj !

    Sushi dla dziecka – czy moje dziecko może jeść sushi ?

    Autor dnia 18 lutego 2015

    Na widok swojego malucha wyciągającego rączkę po kiszonego ogórka do głowy przychodzi ci tylko jedno pytanie: ?Ale jak to??. Większość rodziców przyzwyczaiła się do myśli, że ich dzieci lubią wyłącznie słodkie musy, mleczne kaszki i owocowe jogurty. Nic bardziej mylnego. Dzieci już we wczesnym etapie życia poszukują innych smaków i doznań kulinarnych. Kiedy więc twoja pociecha zaczyna sięga paluszkiem do słoika z miodem, chce pić wodę gazowaną i spróbować sushi ? nie zabraniaj jej. Dowiedz się tylko kiedy możesz jej na to pozwolić.

    klopotliwe-produkty-dla-dziecka-02

    Kiszone ogórki dla dziecka

    Pierwsza okazja do spróbowania marynowanej papryki, kaparów, pikli czy gruszek w occie pojawia się podczas rodzinnych imprez ? spuszczone z oczu, bardzo często wyciągają po nie swoje rączki. I o ile małe ilości tego rodzaju rarytasów im nie zaszkodzą, trzeba być ostrożnym. Nie może być to jedyna rzecz, którą dziecko zje tego wieczoru. Jego organizm może nie być jeszcze przygotowany na przetrawienie takich specyfików, dlatego najlepiej przyzwyczajać do nich dzieci (stopniowo i w małych ilościach) dopiero po 1. roku życia.

    Woda gazowana

    Chociaż nie wydaje nam się jakimś wyszukanym specjałem, bąbelki zawarte w wodzie gazowanej niezwykle interesują dzieci. Nie są jednak dla nich zbyt bezpieczne. Zawarty w napojach gazowanych dwutlenek węgla podrażnia śluzówkę żołądka i może powodować bóle brzucha spowodowane nagromadzeniem gazów w jelitach. Dla swojej pociechy wybieraj więc napoje o niskim nasyceniu CO2.

    Sushi dla dziecka

    Biały ryż można wprowadzić do diety od 5. miesiąca życia, ryby, które są doskonałym źródłem wysokowartościowego białka, kwasów tłuszczowych, i minerałów: jodu, cynku, selenu czy żelaza od 10. miesiąca. Niestety, surowe mięso nie nadaje się dla maluchów. Dlatego też jeśli dziecko stanowczo domaga się orientalnych przysmaków zastąp surową rybę, rybą pieczoną lub wędzonym łososiem. Takie zestawy znajdziesz na przykład w japońskiej restauracji Sushi Tokyo (http://www.sushi-tokyo.pl/).

    klopotliwe-produkty-dla-dziecka-01

    Miód dla dziecka

    Jest świetnym zamiennikiem białego cukru, którym można słodzić herbaty i jogurty. Maluchy nieobciążone alergią na pyłki można przyzwyczajać do niego już po pierwszym roku życia. Te z predyspozycją od 2, a nawet 3 roku życia.
    Dietetycy przekonują, że pozwalanie dzieciom na takie ?eksperymenty? jest dobrym pomysłem, który przyniesie więcej pożytku niż szkody. Poprzez próbowanie nowych potraw, twoje dziecko poznaje świat. Smakowanie nieznanych dotąd dań to dla niego doskonała okazja na urozmaicenie diety, a dla niejadków znalezienia swoich smaków i przekonania się do jedzenia. Każda próba stwarza nową smakową szansę, która może trafi w gust malucha. Do wszystkiego trzeba jednak podejść z głową i odpowiednim przygotowaniem.

    Napisz komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *