Zajrzyj !

  Tekturowe zabawki ? pomysł na ciekawy prezent

  Autor dnia 17 kwietnia 2015

  Tektura kojarzy się nam zazwyczaj z pudełkami, w które pakowane są różnego rodzaju produkty. Jak się jednak okazuje karton może mieć również zupełnie inne zastosowania. Jednym z nich jest produkcja kreatywnych zabawek.

  przenosne-biuro-z-tektury-personalizacja

  Domki z kartonowych pudełek

  Kartonowe opakowania obuwia to od dziesięcioleci doskonała zabawka dla kreatywnych dzieci. Nasze mamy i babcie tworzyły z nich wspaniałe domki dla lalek. Niemal każda dziewczynka choć raz robiła meble z pudełek po zapałkach czy kartonowych pudełek po syropach. Co bardziej pomysłowe dzieci wyposażały kartony po butach w szafy, komody, fotele, stoliki, a nawet lampy wykonane z papieru i kartonu. W tych domkach mieszkały zazwyczaj niewielkie lalki, które były szczęśliwe ze względu na nowy i wspaniale urządzony dom.

  Dom firmy Hocko

  Dziś, kiedy półki sklepowe uginają się pod ciężarem różnych zabawek, w tym plastikowych domków dla lalek, wraz z wyposażeniem, brakuje miejsca na dziecięcą kreatywność  i wyobraźnię. Tylko nieliczna grupa maluchów samodzielnie robiła kiedykolwiek domki z pudełek kartonowych. Na szczęście pojawili się dorośli, którzy postanowili odnowić tę wspaniałą zabawę naturalnym materiałem i założyli firmę Hacko oferującą zabawki wykonane z kartonu. Jedną z najchętniej wybieranych zabawek tekturowych jest zestaw składający się z kartonu, który po złożeniu tworzy podstawy domku. Szary kolor pozwala na rozwijanie dziecięcej fantazji i własnoręczne pomalowanie ścian, schodów czy podłóg.

  Ludziki z kartonu

  Do tekturowych domków dołączone są także ludziki kartonowe. Proste kształty pozwalające na złożenie w kilku ruchach niewielkiej postaci sprawiają, że dzieci bardzo chętnie sięgają po ten produkt. Jednak najciekawszą opcją kartonowych ludzików jest brak kolorów. Choć może się to okazać absurdalne, to właśnie prostota tej zabawki jest w niej najważniejsza. Maluchy, które dostają w ręce kartonowe ludki, zaraz domalowują im oczy, buzie i noski. Starsze dzieci doklejają włosy i ubranka z różnych dostępnych materiałów.

  Zalety kartonowych zabawek

  Kartonowe zabawki mają wiele atutów. Przede wszystkim działają pobudzająco na kreatywność dzieci. Kolejną zaletą jest ich dostępność. Z jednej strony każdy może wybrać gotowe produkty np. firmy Hocko, ale równie dobrze zarówno domek jak i ludziki można wykonać samodzielnie z materiałów na co dzień znajdujących się w mieszkaniu. Warto też wspomnieć, że zabawki tekturowe są biodegradowalne, dzięki czemu idealnie sprawdzają się w domach, gdzie stawia się na ekologię.

  Pomysł na proste kartonowe zabawki jest stary jak sama tektura, ale nie zawsze był odpowiednio wykorzystywany. Bardzo możliwe, że kartonowe domki, ludziki czy inne zabawki wykonane z tego materiału podbija dziecięcy świat na nowo.

  Napisz komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *