Zajrzyj !

  Ubranka dla dzieci z bawełny organicznej – sprawdź, czy warto je kupować?

  Autor dnia 31 grudnia 2015

  Ubranka z bawełny organicznej są naturalne, zdrowe dla skóry, produkowane bez dodatku jakichkolwiek chemicznych, niezdrowych substancji. Kupując ubrania z bawełny organicznej dajesz swojemu dziecku to, co najlepsze.

  ubranka-dla-dzieci-z-bawelny-organicznej

  Przy tradycyjnej produkcji tekstyliów wykorzystuje się wiele substancji chemicznych, których ślady osadzają się na włóknach, a następnie pozostają na ubraniach. Są to np.: środki ochrony roślin, zmiękczacze, wybielacze czy różne wątpliwej jakości barwniki. Taki koktajl nie jest zdrowy nawet dla dorosłych, a w przypadku ubrań dla najmłodszych dzieci w ogóle nie powinien być stosowany. Na szczęście coraz częściej mówi się o składzie i sposobie produkcji ubrań, więc rodzice przykładający wagę do zdrowia i samopoczucia swoich dzieci, mogą wybrać odzież produkowaną w sposób ekologiczny.

  Zdrowa alternatywa

  Ubranka z bawełny organicznej są produkowane pod ścisłym nadzorem. Ten alternatywny sposób myślenia zaczyna się już w momencie uprawy bawełny. Nie wykorzystuje się tu chemicznych środków chroniących przed szkodnikami, na gotowym suknie nie stosuje chemicznych farb, ani nie dodaje sztucznych włókiem. Dzięki temu zmniejszamy ryzyko wystąpienia podrażnień, uczuleń czy alergii.

  Czasami można usłyszeć, że ubranka z bawełny organicznej są mniej ciekawe niż tradycyjne. Najczęściej pochodzi on od osób, które swoje wyobrażenie o ekologicznych ubrankach opierają właśnie na obiegowych opiniach i nigdy nie miały okazji mieć w rękach ubranek z bawełny organicznej. Patrząc na szeroki asortyment i wybór w sklepach, np. w sklepie internetowym www.merinodzieciaki.pl, można powiedzieć, że są kolorowe, mają oryginalne wzornictwo, a do tego są ładne. Ich dodatkową zaletą jest większa wytrzymałość, bo włókna nie mające styczności ze środkami chemicznymi, są mocniejsze i bardziej sprężyste, a przy tym niesłychanie delikatne i miękkie, w sam raz dla delikatnej skóry dziecka.

  Zakupy z czystym sumieniem

  Choć oczywiście najbardziej istotne przy zakupie są osobiste preferencje i korzyści, nie sposób również nie wspomnieć o jeszcze jednym społecznym aspekcie związanym z uprawą bawełny organicznej. Ze względu na warunki klimatyczne, produkcja bawełny ma miejsce w regionach, gdzie na porządku dziennym jest niemal niewolnicza praca na plantacjach czy urągające naszemu wyobrażeniu warunki pracy. Uprawa bawełny ekologicznej zakłada również zmianę podejścia w tym obszarze. Kupując certyfikowane ubranka z bawełny organicznej mamy pewność, że w fabryce panują wysokie standardy pracy, a pracownicy są uczciwie wynagradzani. Z pełna świadomością można więc powiedzieć, że kupując ubranka z bio bawełny mamy spokojne sumienie i swój niewielki wkład w poprawę świata na lepsze.

  Istotne jest jednak, aby zwracać uwagę nie tylko na oznaczenie składu, ale również szukać informacji o certyfikacie. Samo oznaczenie bio czy  organic nie oznacza jeszcze w pełni ekologicznego produktu. Może się bowiem okazać, że kupowane przez nas ubranka nie zawierają 100% surowców ekologicznych. Uznane certyfikaty dające gwarancję produktu najwyższej jakości to: Oeko-Tex 100plus, Certified Organic, GOTS (Global Organic Textile Standard), Fairtrade.

  Ubranka z bawełny organicznej, to wydatek, który się opłaca. Ten produkt nie może rozczarować, a zdrowe i szczęśliwe dziecko, to przecież dla każdego rodzica sprawa najważniejsza.

  2 Comments

   Napisz komentarz

   Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *