Zajrzyj !

  Ubranka dla noworodka – jakie powinny być?

  Autor dnia 2 czerwca 2016

  Każdy rodzic powinien wiedzieć, na co dokładnie zwracać uwagę przy kupnie ubranek dziecięcych i jakie te ubranka powinny być, by zapewnić mu 100% komfortu i bezpieczeństwa. Wydawać by się mogło, że ubranka to ubranka – nic skomplikowanego i trudnego. Aczkolwiek w dzisiejszych czasach, kiedy to ubranka produkowane są w różnych krajach, przy użyciu całej masy materiałów i w różnej jakości, nasza spostrzegawczość i poświęcenie uwagi jest niezwykle ważne. Bowiem bardzo łatwo o podrażnienia skórne, alergie i inne dolegliwości, które spowodowane są niewłaściwym wyborem ubranek dziecięcych.

  noworodek

  Pamiętajmy, że skóra niemowlęca jest niezwykle wrażliwa i delikatna, w związku z tym bardzo ostrożnie należy wybierać materiał z którego wykonane są ubranka. Dorośli mogą nosić niemalże wszystko i ma to jedynie wpływ na naszą wygodę, a u dzieci w grę również wchodzi bezpieczeństwo. A nie ma przecież nic ważniejszego i istotniejszego, niż bezpieczeństwo naszych maluchów.

  Wracając do materiału, najlepszym i najbezpieczniejszym materiałem dla dziecka jest oczywiście bawełna. Bawełnę znajdziemy w większości ubranek dziecięcych, ale nie zawsze jest to naturalna bawełna i niestety bardzo często jest jednym z dodatków w materiale, pośród tych syntetycznych składników. Bawełna oddycha, jest w pełni naturalna, wchłania wilgoć i pot oraz zapewnia całkowity komfort noszenia. Aby upewnić się, czy ubranko jest wykonane w 100% z bawełny wystarczy przeczytać etykietę lub metkę. Jak odróżnić bawełnę naturalną od tej sztucznej? Naturalna bawełna przede wszystkim nie rozciąga się i nie naddaje tak, jak ta sztuczna. Nie jest też tak kolorowa i barwna, bo zwyczajnie trudno ją tak ładnie zabarwić. Po podpaleniu niteczki bawełna będzie się nieco żarzyć, a syntetyczny materiał będzie się topić – tak łatwo możemy sprawdzić bawełnę.

  Materiał to jednak nie wszystko, bo ubranka dla niemowląt powinny być przede wszystkim wygodne i komfortowe. Jak często kupujemy ubranka z pięknymi kolorowymi guziczkami i suwaczkami? Rodzice zachwyceni nowym wzornictwem coraz częściej decydują się na takie ubranka nie do końca zdając sobie sprawę z tego, że tego typu ubranka nie zawsze będą dla dzieci wygodne. Guziczki na pleckach, suwaczki przy szyjce i inne ozdoby mogą uwierać i przeszkadzać maluchowi. Komfort to również właściwie dobrany rozmiar ubranka dziecięcego. Wielu rodziców chcąc oszczędzić kupuje o wiele za duże ubranka, by te starczyły na dłużej. Czy potrafimy sobie wyobrazić, jak niekomfortowe i niewygodne może być noszenie takich ubranek? Podwijające się nogawki, zbyt długie rękawy – zdecydowanie utrudniają i ograniczają ruchy dziecka. Próbując więc zaoszczędzić kilka złotych w pewnym sensie wyrządzamy dziecku krzywdę – nie róbmy tego.

  Ubranka powinny być przede wszystkim dobrane według pogody i temperatury. Dziecko ma taką samą temperaturę ciała jak dorośli. Błędem jest więc ubieranie kurtki w lato, podczas kiedy my ubieramy krótki rękaw. Oczywiście, dzieci są bardziej podatne na wiatr i wszelkie przeziębienia, ale bez przesady – przegrzewanie i zbyt ciepłe ubieranie niemowlęcia nie jest wskazane.

  6 Comments

   Napisz komentarz

   Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *