Zajrzyj !

  Układanka memo jako sposób na ćwiczenie pamięci u dziecka

  Autor dnia 2 czerwca 2013

  Nauka przez zabawę to najlepsza metoda na to, by dziecko przyswoiło nowe umiejętności – szybko i bez poczucia znużenia. W ten sposób można nie tylko zachęcić malucha do poznawania literek i cyferek. Gry edukacyjne pozwalają rozwijać kreatywność, a także ćwiczyć pamięć. I wcale nie są potrzebne do tego żadne zabawki o skomplikowanych regułach. Spostrzegawczość i pamięć pozwala trenować memo.

  O ile gra z tekturowymi kartonikami bardzo szybko ulega zniszczeniu, tak drewniane krążki gwarantują wysoką wytrzymałość. Jeśli więc zamierzasz wybrać taką zabawkę, która przetrwa nawet kilka pokoleń, wybierz Memo w wersji drewnianej (http://szkolnis.pl/pl/p/Gra-memo-memory-przyroda/244).

  Układanka składa się z 24 drewnianych krążków, na której znajdują się barwne obrazki. Przedstawiają one zwierzęta, owady oraz inne elementy nawiązujące tematycznie do przyrody. Reguły zabawy są proste – trzeba krążki odwrócić tak, aby widoczny był ich rewers. Zadaniem uczestników jest odkrywanie kolejnych klocków i zapamiętywanie obrazków. Gdy dziecku uda się odkryć parę, krążki zabiera do siebie. Wygrywa ta osoba, która zbierze największą liczbę klocków.

  Choć gra przeznaczona jest dla wielu, z powodzeniem pociecha może bawić się samodzielnie. Układanka została stworzona z myślą o dzieciach powyżej 3. roku życia.

  Drewniane krążki dostępne są w zestawie ze skrzyneczką. Dzięki temu możliwe jest wygodne przechowywanie klocków oraz łatwe utrzymanie porządku.

  Gra Memo pozwala ćwiczyć nie tylko pamięć. Obrazki na krążkach można wykorzystać do poznawania nowych zwierząt.

  Napisz komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *