Zajrzyj !

    Układanki – klocki dla starszych niemowlaków

    Autor dnia 19 czerwca 2013

    Okres niemowlęcy to świetny czas na nabywanie nowych umiejętności. Istotne znaczenie ma nie tylko nauka siedzenia czy chodzenia. Ważne jest także rozwijanie kreatywności, spostrzegawczości oraz koordynacji wzrokowo-ruchowej. Pomóc w tym mogą specjalne zabawki edukacyjne. Dla starszych niemowlaków odpowiednie będą układanki – klocki. Są duże, dlatego taka zabawa jest całkowicie bezpieczna.

    Jeżeli nie wiesz, jakie układanki -klocki będą odpowiednie dla Twojego niemowlaka, skorzystaj z poniższych propozycji. Wszystkie przeznaczone są dla dzieci powyżej 10. miesiąca życia.

    • Obrazkowe klocki drewniane – Żabka

    http://szkolnis.pl/pl/p/Obrazkowe-klocki-drewniane-zabka/266

    Jest to drewniana układanka, która składa się z 9 klocków. Na każdym z boków nadrukowane zostały fragmenty obrazu, które w sumie dają 6 różnych obrazków prezentujących postaci zwierząt. Dzieciaki mogą ułożyć nie tylko żabkę, ale również królika, owcę, świnkę, kaczkę i kotka. Dla ułatwienia zestaw zawiera specjalną książeczkę.

    Jest to zabawka edukacyjna, która trenuje spostrzegawczość i ćwiczy pamięć oraz pogłębia zdolności manualne.

    • Układanka drewniana – Owady

    http://szkolnis.pl/pl/p/Ukladanka-drewniana-owady/655

    Jest to układanka, na którą składa się 8 elementów – obrazków przedstawiających różnorodne owady. Są to rysunki czterech owadów – 4 postaci dorosłych (rodzic) oraz 4 postaci mniejszych (dzieci). Elementy należy umieścić w drewnianej podstawce, dopasowując określone kształty do brakujących pól.

    Dzięki takiej układance dziecko uczy się spostrzegawczości oraz nabywa umiejętność dopasowywania kształtów oraz podobnych elementów. Gra ponadto pozwala ćwiczyć zdolności manualne, ponieważ umieszczenie klocka w podstawce wymaga precyzji ruchów.

    • Układanka – Domek ze zwierzętami

    http://szkolnis.pl/pl/p/Ukladanka-domek-ze-zwierzetami/842

    Układanka składa się z 3 dużych elementów. Przedstawiają one zwierzęta, z którymi dziecko może zetknąć się na wsi. Atutem jest ciekawa kolorystyka, która z pewnością przyciągnie uwagę malucha.

    Zabawka ta rozwija przede wszystkim umiejętność rozpoznawania i dopasowywania kształtów. Ponadto ćwiczy zdolności manualne, ponieważ umieszczanie klocków w pustych polach wymaga precyzji ruchów.

    Ponadto każdą z tych układanek – klocków można wykorzystać do uczenia malucha poznawania nowych zwierzątek.

    Wprowadź dziecko w podwodny świat

    Każdy rodzic powinien zdawać sobie sprawę z tego, że najlepsza zabawa to taka, która niesie ze sobą również walory edukacyjne. Pomóc w tym mogą odpowiednie gry edukacyjne, np. w formie układanek.

    Doskonałym przykładem tego typu zabawki jest układanka Podwodny świat (http://szkolnis.pl/pl/p/Ukladanka-drewniana-Podwodny-swiat/764). Składa się z dużych elementów drewnianych, dlatego przeznaczona jest dla dzieci powyżej 10. miesiąca życia. Z uwagi na swoją tematykę, może być doskonałym wprowadzeniem do nauki o podwodnym życiu. Elementy układanki przedstawiają postaci morskich żyjątek. Jest też postać nurka.

    Uwagę dziecka przyciąga z pewnością ciekawa kolorystyka, a także same sylwetki zwierzątek. Tym bardziej, jeśli maluch nie miał okazji ich poznać i nie zna ich nazw. Jest to więc świetna okazja do tego, by wzbogacić słownictwo malucha o nowe zwierzątka.

    Układanka Podwodny świat daje jednak nie tylko mnóstwo radości. To także świetny element stymulujący pamięć, a nawet spostrzegawczość. Cała zabawa polega na tym, by konkretne klocki umieścić w odpowiednich otworach. Pozwala to jednocześnie na ćwiczenie zdolności manualnych, w czym pomagają także specjalne uchwyty.

    Jeżeli nie chcesz, by zabawki Twojego dziecka były jedynie sposobem na spędzenie wolnego czasu, wybierz zabawki edukacyjne. Układanka Podwodny świat to doskonały przykład na to, że nauka przez zabawę może dawać tak samo wiele radości. Przy tym wiąże się z wieloma walorami dydaktycznymi, na efekty których nie trzeba będzie długo czekać.

     

     

    Napisz komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *