Zajrzyj !

  Ulubieni bohaterowie dziecka- duże możliwości na prezent

  Autor dnia 10 lipca 2018

  Dzieci bardzo często oglądając bajki, grając w gry lub też czytając komiksy z ulubionymi bohaterami, często zaczynają utożsamiać się z daną postacią.

  Objawia się to w różnych sytuacjach, jednak najczęściej przybiera postać częstej zabawy z wykorzystaniem określonych motywów czy też chęcią posiadania jak największej ilości przedmiotów związanych z danym bohaterem. Dla rodzica jest to bardo dobry stan, bowiem kiedy chce zrobić dziecku przyjemność, nie musi się specjalnie wysilać. Dziecko niejako samo komunikuje światu co najbardziej go interesuje, a w zasadzie by je zadowolić, wystarczy kupić cokolwiek interesującego, co będzie zawierało w sobie motyw ulubionego bohatera. Z takim stanem wiążą się jednak pewne niebezpieczeństwa. Wystarczy tu tylko wymienić fakt, że dziecko z dnia na dzień może przestać interesować się danym bohaterem lub wymienić go na innego. Niestety tego ryzyka jest świadomy każdy rodzic i nie da się tego uniknąć.

  Rzeczy codziennego użytku

  Bez wątpienia dużą furorę u dziecka wywołają rzeczy codziennego użytku z motywami ulubionych bohaterów. Przedmioty szkolne są tutaj chyba najbardziej klasycznym przykładem. Mogą to być worki na buty, mogą to być pudełka śniadaniowe czy po prostu plecaki. Dziecko na pewno będzie bardzo zadowolone, jeżeli taki przedmiot z ulubionym motywem otrzyma. Akurat w tym przypadku rodzice nie muszą się martwić o kłopot z wyborem- jeżeli jakiś rodzic weźmie dzieci ze sobą na zakupy, z pewnością same zakomunikują co im się najbardziej podoba, a pod naporem bardzo dużej pasji, rodzic nie będzie miał większego wyboru. Jeżeli produkty takie oferowane są w rozsądnych cenach, nie ma powodu by odmawiać ich dziecku. Z perspektywy dorosłego człowieka jest to mała różnica, natomiast dziecko ją zauważa i przykłada do niej dużą wagę.

  Zabawki 

  Jeżeli chodzi o zabawki, tutaj pole do wyboru jest naprawdę duże. Jeżeli ulubiona postać dziecka jest popularna, bez wątpienia dziecko znajdzie jakąś zabawkę związaną z daną postacią. Rodzice mają tutaj większe pole manewru. Na rynku bowiem są dostępne zarówno droższe, jak i tańsze zabawki z daną postacią. Warto jednak pamiętać o tym, by przede wszystkim stawiać na jakość. Jeżeli rodzic wie, że dziecko dosyć mocno eksploatuje swoje zabawki, zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest kupienie czegoś droższego, ale jakościowo o wiele lepszego.

  Napisz komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *