Zajrzyj !

  Wesoła zabawa, czyli organizacja urodzin dla dzieci z wykorzystaniem piniat

  Autor dnia 12 października 2015

  Dziecięce urodziny, przyjęcie czy innego rodzaju kinderbal wymagają odpowiedniej oprawy. Dzieci są jeszcze na tyle małe, że samodzielnie nie zorganizują sobie czasu wolnego. Nawet to, że spotykają się na zabawie, na długo ich nie zainteresuje. Tak to jest z dziećmi. Po pierwszych wrażeniach związanych ze spotkaniem ze sobą, szybko zaczynają się nudzić i konieczne jest wręcz animowanie takiej zabawy, żeby rzeczywiście była ona dla nich przyjemnością. Jak to zrobić?

  piniata

  Plan organizacji urodzin dla dzieci powinien być na pewno zróżnicowany. Powinno być trochę spokojnych zajęć a trochę ruchowych, żeby dzieci się mogły stale koncentrować i interesować zabawą. Jedną z zabaw ruchowych może być piniata. To doskonały pomysł na imprezę z dziećmi. Przede wszystkim, piniata łączy w sobie dwa elementy. Jest to konkurs, rywalizacja i wspaniała zabawa. Jednakże, co również ważne, nagrodę może dostać każdy bo taka jest konstrukcja piniaty. Jednak, czym ona dokładnie jest i na czym polega zabawa?

  Piniata to wykonana z papieru, tektury i bibuły kolorowa figurka, która w środku ma miejsce na wypełnienie. Musi być na tyle stabilnie i dobrze wykonana, żeby pierwsze uderzenie jej nie rozbiło, ale również na tyle miękka i delikatna, żeby dało się ją rozbić po kilku uderzeniach. Wnętrze piniaty powinno być wypełnione. Najlepiej wypełnić je konfetti, pociętą bibułą i temu podobnymi drobiazgami. Jednakże, między nimi, koniecznie powinna znaleźć się również jakaś niespodzianka dla dzieci. Najlepiej jeżeli będą to drobne słodycze. Cukierki lub czekoladki doskonale się tutaj sprawdzą. Można też wrzucić kilka innych drobiazgów. Ważne, żeby były małe i delikatne. Nie mogą uderzyć dziecka spadając. Piniatę należy bowiem umieścić nad głowią dziecka. Tak, żeby kijem, którym będzie uderzać, dosięgało do piniaty, ale nie miało zbyt blisko i zbyt łatwo. Ważne żeby była ruchoma, żeby się trochę bujała i nie była sztywno umocowana. Dlatego właśnie ważne jest, żeby umieszczone przedmioty nie były ciężkie i nie zrobiły dziecku krzywdy. Dla utrudnienia zadania i polepszenia zabawy, można dziecku, które uderza piniatę, zawiązać oczy. Wówczas, jest jeszcze śmieszniej, bo dziecko czasem nie trafi. Do tego, zabawa z piniatą może trwać dzięki temu jeszcze dłużej!

  Napisz komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *